>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

תוצאות ההצבעה באתר GAYCITIES בשיתוף עם חברת התעופה אמריקן איירליינס קבעה סופית: תל אביב היא העיר הגאה ביותר לשנת 2011. העיר הוורודה הראשונה זכתה ב-46% מהקולות.

בכל צבעי הקשת (צילום: עזרי עמרם)
מצעד הגאווה בתל אביב השנה. סיבה לגאווה | צילום: עזרי עמרם

במקום השני והרחק מאחור, בירת הגייז לשעבר, ניו יורק – עם 14% מהקולות. טורונטו קיבלה 7% אחוזים מקולות הגולשים, סאו פאולו בברזיל 6% ומדריד שבספרד 5%. סוגרות את הרשימה המכובדת לונדון, ניו אורלינס ומקסיקו סיטי.

tel aviv gay vibe (צילום: איתן טל, מתוך קמפיין tel aviv gay vibe)
הקמפיין הצליח להביא אותנו עד המקוםה ראשון | צילום: איתן טל, מתוך קמפיין tel aviv gay vibe

שיא נוסף בשנה מוצלחת לתיירות הגאה

במסגרת התחרות התבקשו מצביעים מכל העולם להצביע בעבור קטגוריות שונות - העיר עם חיי הלילה הסוערים ביותר, העיר עם האוכל הטוב ביותר, מצעדי הגאווה הטובים ביותר והקטגוריה הנחשבת ביותר: העיר הגאה הנבחרת לסיכום שנת 2011 - אותה קטפה תל אביב.

קמפיין התיירות הגאה של תל אביב זכה לשבחים רבים בארץ ובעולם, לאחר שהצליח להפוך את העיר הקטנה לאטרקציה תיירותית מהמובילות בעולם.

באירועי הגאווה האחרונים הגיעו לתל אביב מעל 5,000 תיירים, ורק לאחרונה נכתבו מספר כתבות במגזינים נחשבים בעולם שהציגו את העיר הגאה והסצנה בה בשורה הראשונה עם ערים נחשבות. בין היתר, השתתפו נציגי הקמפיין בפסטיבלים ובאירועים בעולם, הציבו דוכן ישראלי ביריד תיירות גאה, ואירחו נציגי תיירות וסוכני נסיעות מהעולם.

קמפיין תיירות לסבית (צילום: איתן טל, מתוך קמפיין tel aviv gay vibe)
גם הלסביות נהנות בעיר הוורודה הראשונה | צילום: איתן טל, מתוך קמפיין tel aviv gay vibe

זכייתה של תל אביב השנה היא שיא נוסף בשנה עמוסת פעילויות. ארגוני הקהילה דתיים בת קול וחברותא בפרס זכויות אדם מטעם ממשלת צרפת, ארגון הנוער הגאה אירח נציגים מכל העולם בוועידת מנהיגים צעירים בישראל וחוש"ן השתתפו בוועידה בינלאומית של האו"ם בברזיל.

ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, בירך על הזכייה בתחרות ואמר, כי היא מהווה חיזוק נוסף לכך שתל אביב יפו היא עיר שמכבדת כל אדם ומאפשרת לכל אחד לחיות על פי עקרונותיו ורצונותיו.

"אנחנו מבקשים להודות לראש העיר ולעמותת התיירות של תל אביב על תמיכתם השוטפת בקמפיין", מסר יניב ויצמן, חבר מועצת העיר תל-אביב יפו, מחזיק תיק התיירות ויועץ ראש העיר לענייני הקהילה הגאה.

"תוצאות התחרות כפי שהתפרסמו הבוקר מעידים כי עבודה מאומצת של צוות מתנדבים העושה עבודת שיווק ופרסום של מקצוענים והתגייסות הקהילה של תל-אביב למען יצירת אווירה חמה ומחבקת לתיירים ולתיירות המגיעים לעיר, הופכים את התיירים המגיעים אלינו לשגרירים חשובים בעבור ישראל בכל רחבי העולם". 

ויצמן הוסיף כי כבר בסוף השבוע הקרוב יוצאת משלחת תל-אביבית למסע קידום תיירות לסבית לעיר שתתארח במיטב מועדוני הנשים של אירופה. "לקראת עונת מצעדי הגאווה הבינלאומית מתוכנן סבב אירועים, מסיבות והופעות אמנים שיציגו את תל-אביב הגאה בבירות אירופה ובהמשך בצפון ארה"ב".

שי דויטש, מנהל הקמפיין הגאה מטעם עיריית תל אביב, הביע את התרגשותוו נוכח התוצאות. "זוהי תחושת גאווה גדולה וזו בהחלט נקודת שיא של פעילות בת 6 שנים", מסר . "תודה לצוות המדהים שעובד כל השנה ולא נח לרגע וכבר עובד על שיאים נוספים להשיג ב- 2012".

עכשיו רק צריך לחכות למבול התיירים שיפקדו את העיר אחרי התוצאות המרגשות. מזל טוב לכולנו!

>> תל אביב מובילה בתחרות על העיר הטובה בעולם

>> תל אביב: העיר הכי גיי פרנדלית בעולם?

>> תל אביב: "ליבראלית ונהנתנית, בדרך להפוך לבירת גייז עולמית"

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה