חודשיים לאחר שנעצרו על השתתפותם בסרטון וידאו שתיעד את החתונה הגאה המצרית הראשונה, נידונו שמונה גברים מצריים לשלוש שנות מאסר. כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס.

מה שהביא למעצרם של הגברים הוא סרטון וידאו שצולם באפריל על סיפונה של ספינה בנהר הנילוס, בו נראו זוג גברים מחליפים טבעות ונשיקות רכות בעוד חבריהם מריעים להם. בחודש יולי הווידאו הפך לוויראלי ובחודש ספטמבר נעצרו הגברים על ידי המשטרה המצרית.

זמן קצר לאחר המעצר, אדם שהיה על סיפונה של הסירה בלילה של החגיגה טען כי האירוע כולו היה "אי הבנה", וכי החלפת הטבעות הייתה בדיחה שנעשתה לכבוד יום הולדת של חבר.

אך עדותו של הצעיר לא עזרה, והגברים שנעצרו נאלצו לעבור 'בדיקת הומוסקסואליות', בדיקה חודרנית הכוללת לעתים קרובות בדיקות רקטלית אשר תוארה כמשפילה ומיותרת וגונתה על ידי ארגוני זכויות אדם בינלאומיים והאו"ם. גורמים מצריים רשמיים אמרו כי הגברים שעברו את הבדיקה נמצאו 'שליליים להומוסקסואליות' וכי הבדיקה חשפה כי הם מעולם לא קיימו יחסי מין עם גברים אחרים.

למרות תוצאות הבדיקה, הואשמו הגברים ב'הפצת תמונות מגונות' ו'הסתה להוללות' ונידונו לשלוש שנות מאסר. לפי קביעת השופט שניתנה ביום שבת, גם לאחר שהגברים יסיימו לרצות את עונשם הם עדיין יהיו נתונים לפיקוח משטרתי.

למרות שהחוק המצרי אינו אוסר במפורש הומוסקסואליות, גברים הנתפסים כהומואים מועמדים לעתים קרובות לדין תוך שימוש בעבירות מוסר שונות. על פי דוח  של ארגון אמנסטי אינטרנשיונל משנת 2010, רק חמישה אחוזים מהמצרים מאמינים שהחברה צריכה לקבל את ההומוסקסואליות.

סרטון החתונה שעורר את הסערה: