>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
חוגגים באולם הכניסה לקפיטול בסיינט פול, מינסוטה
שבוע אחרי שדלוואר אישרה נישואים בין בני אותו מין, מצטרפת מינסוטה לרשימת המדינות השוויוניות בארצות הברית: הסנאט של מינסוטה אישר אמש (ב') את החוק שיאפשר נישואים בין בני אותו מין בתחומה ברוב של 37 תומכים אל מול 30 מתנגדים. המושל מארק דייטון מהמפלגה הדמוקרטית, הודיע כי יחתום בשמחה על החוק. בכך הופכת "ארץ עשרת אלפים האגמים" למדינה ה-12 המאפשרת להומואים ולסביות להינשא בתחומה.

סנאטורים שהתנגדו להצעה ניסו לנמק את התנגדותם בהגנה על חופש הדת, והזהירו כי ארגונים דתיים יחויבו לנהל טקסי חתונה המנוגדים לאמונתם.

אולם, מסתבר כי המתנגדים קיבלו מידע חסר, כיוון שהצעת החוק דווקא כוללת הגנה על חופש הדת ומבהירה כי אף ארגון דתי לא יחויב לבצע טקס נישואים גאים.

באולם הכניסה לקפיטול שבבירה סיינט פול התגודדו עשרות פעילי זכויות להט"ב, אשר הניפו דגלי גאווה ושלטי תמיכה בהצעת החוק. הפעילים קיבלו בתשואות את הסנאטורים בצאתם ממליאת הסנאט.

מינסוטה מצטרפת לדלוואר ורוד איילנד

בשבוע שעבר אישרה מדינת דלוואר את החוק המאפשר נישואים בין בני אותו מין במדינה. בתום  דיון שנמשך למעלה מ-3 שעות, הצביע בית המחוקקים בעד הצעת החוק ברוב של 12 תומכים אל מול תשעה מתנגדים.

המושל הדמוקרטי ג'ק מארקל הודיע כי יחתום על ההצעה, שתיכנס לתקופה ב-1 ביולי. עד כה, זוגות בני אותו המין במדינה שביקשו להתחתן נאלצו להסתפק באיחוד אזרחי. החוק החדש לא יעניק לזוגות בני אותו מין יותר זכויות, אולם התומכים מסרו כי עצם אישור החוק, מהווה הצהרה לפיה זוגות בני אותו המין שווים וראויים לכבוד כמו כל זוג אחר.

לפני כשלושה שבועות אישרה רוד איילנד נישואים גאים במדינה. 26 סנאטורים הצביעו בעד הסרת החוק שאסר על נישואים בין בני אותו מין, בעוד 12 התנגדו. בכך הפכה רוד איילנד למדינה האחרונה במחוז ניו אינגלנד שאישרה נישואים בין בני אותו מין.