הפגנה סנט פטרסבורג (צילום: ארגון GayRussia.ru )
מפגין נעצר בהפגנה בסנט פטרסבורג | צילום: ארגון GayRussia.ru
מסלים המאבק נגד ההומופוביה ברוסיה: משטרת סנט פטרסבורג פיזרה בסוף השבוע הפגנה של פעילי זכויות להט"ב, שהפגינו נגד החוק האוסר על יציאה מהארון בעיר. שניים מהמפגינים, שנשאו שלטים עליהם כתוב: "הומו זה נורמלי", נעצרו – כך מדווחת סוכנות הידיעות הרוסית הבינלאומית.

>> לחתימה על העצומה הבינלאומית נגד החוק – לחצו כאן

>> הומואים ברוסיה: "אנחנו פוחדים – אבל לא נחזור לארון"

החוק החדש מפר את חופש הביטוי

במחלקת המדינה האמריקנית הביעו דאגה נוכח המעצרים והחוק החדש, וקראו לשלטונות רוסיה לכבד את זכויותיה של קהילת הלהט"ב.

"החוק החדש מפר באופן חמור את חופש הביטוי וההתכנסות של לסביות, הומואים, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים – ובכך מסכן את כל האוכלוסייה ברוסיה", מסרה דוברת מחלקת המדינה, ויקטוריה נולאנד. "כפי שאמרה מזכירת המדינה קלינטון, זכויות להט"ב הן זכויות אדם וזכויות אדם הן זכויות להט"ב".

>> עשרות קראו לעבר שגריר רוסיה: "ישראל אומרת לא להומופוביה!"

בשבוע שעבר הגישה מפלגתו של ולדימיר פוטין, רוסיה החופשית, הצעת חוק שתהפוך את האיסור על יציאה מהארון לחוק פדרלי. המשמעות היא שכל מי שייצא מהארון ברחבי הפדרציה הרוסית ישלם קנס של עד חצי מיליון רובל (כ-63 אלף שקל).

"התעמולה ההומוסקסואלית הפכה נפוצה ביותר ברוסיה לאחרונה", אמרו חברי הדומה (הפרלמנט הרוסי), התומכים בחוק, לסוכנות הידיעות הרוסית אינטרפקס. "התעמולה הזאת באה להציג את ההומוסקסואליות כהתנהגות נורמטיבית. החוק אינו מפר זכויות אדם, הוא פשוט בה להגן על המוסר של ילדי רוסיה. זה חיוני להגן על הדורות הבאים מפני ההשלכות של התעמולה ההומוסקסואלית".

>> ואלו הן: עשר המכות של הקהילה הגאה

>> להט"ביזיה: ההומואים והלסביות הלוהטים על המסך