>> הצטרפו לעמוד הפייסבוק

אין תמונה
שוורצנגר מפתיע את המראיינת, סטוהל

אחרי שנה וחצי של שמירה על שקט תקשורתי, התראיין מושל קליפורניה לשעבר, ארנולד שוורצנגר, לתוכנית הדגל של רשת סי.בי.אס, "60 דקות". בראיון חשף שוורצנגר, להפתעתה של המראיינת, לזלי סטוהל, כי בעת שהיה מושל קליפורניה, השיא באופן אישי שני זוגות בני אותו מין.

סטוהל אכן נראתה מופתעת. היא בוודאי קיוותה להוציא מהראיון הזה איזה ציטוט חדש על הילד שנולד לו מחוץ לנישואים, על הגירושים המכוערים ממריה שרייבר או אפילו על הבחירות לנשיאות ארצות הברית. אבל גם סטוהל עצמה לא ציפתה שאת הסקופ יספק לה שוורצנגר דווקא מהכיוון הלהט"בי.

"האם אתה תומך בנישואים גאים?", שאלה סטוהל את המרואיין. שוורצנגר השיב: "תמיד אמרתי שאין לי שום דבר נגד אנשים שעושים מה שהם רוצים. אם הם רוצים להתחתן, שיתחתנו. אני אישית  תמיד אמרתי שנישואים זה בין גבר לאישה, אבל אף פעם לא כפיתי את רצוני על אנשים. תמיד רציתי שאנשים יבצעו את החלטותיהם בעצמם. אם הם רוצים להתחתן, תנו להם להתחתן".

"מגיע לה אותו טקס שלי היה כשנישאתי למריה"

בשלב הזה הזכירה המראיינת כי סוזן קנדי, מי שהייתה ראש הסגל של שוורצנגר, בעת שכיהן בתפקיד המושל, נישאה לבת זוגה. "אתה אפילו קראת לה פעם, נדמה לי: 'לסבית מעשנת סיגרים'", אמרה. "הלכת לחתונה שלה?".

אלא שבמקום לקבל תשובה של כן או לא, הופתעה סטוהל כששוורצנגר השיב לה: "ערכתי את טקס הנישואים בלשכתי". סטול, שכנראה לא הייתה בטוחה ששמעה או הבינה נכון את המרואיין שלה, שאלה: "אתה השאת...?". שוורצנגר השיב בחיוב: "השאתי אותה בלשכה שלי, בלשכת המושל".

כשביקשה סטוהל לדעת האם משמעות הדבר כי הוא בעד נישואים בין בני אותו מין, אמר שוורצנגר: "אני לא צריך להיות בעד נישואים גאים. אני בעד שהיא תקבל את סוג החתונה וסוג הטקס שלי היה כאשר אני נישאתי למריה. זה שהיא במקרה אוהבת אישה ואני גבר שאוהב אישה, זה לא משנה. עדיין מגיע לה הטקס שלה".

סטוהל ביקשה לדעת האם שוורצנגר השיא עוד זוגות בני אותו מין, וזה ענה לה בחיוב, ואמר שהשיא עוד זוג, שאחד מבני הזוג נמנה על עוזריו. עם זאת, בשל מגבלות השפה האנגלית, שאינה מבדילה בין זכר לנקבה, לא ברור אם מדובר בזוג הומואים או בזוג לסביות.

"לעולם לא אעזוב את המפלגה הרפובליקנית" 

בנושא הבחירות לנשיאות ארצות הברית, הבהיר שוורצנגר כי עדיין לא החליט אם יבחר בנשיא ברק אובמה או במועמד הרפובליקני, מיט רומני.

כשנשאל כיצד זה שבתור רפובליקני הוא לא החליט באופן אוטומטי לתמוך ברומני, אמר שוורצנגר: "אני תמיד מחכה לרגע שבו צריך להצביע, כי אני חושב שהקמפיין האמיתי מתחיל עכשיו. כי לכולם יש צדדים שליליים וצדדים חיוביים. ואני פשוט שומר על ראש פתוח".

עם זאת, כאשר נשאל האם אי פעם חשב ברצינות לעזוב את המפלגה הרפובליקנית, השיב שוורצנגר בשלילה. "מעולם לא חשבתי לעזוב את המפלגה", אמר. "אני מאמין ש'אהוב אותה או שנה אותה' עדיף על 'אהוב אותה או עזוב אותה'. לעולם לא אעזוב את המפלגה הרפובליקנית".

>> הארון ההוליוודי: אילו כוכבים ייצאו השנה מהארון?

>> פטריק שוורצנגר בשירות ליידי גאגא