יום האב נחוג במדינות שונות ברחבי העולם בתאריכים שונים. בארצות הברית הוא מצוין ביום ראשון השלישי בחודש יוני, ולכן צוין אתמול בשורה של אירועים וברכו. הברכה המרגשת ביותר שעלתה לרשת לכבוד היום הזה היא של משתמש היוטיוב היאו טראן, אשר העלה ליוטיוב סרטון מקורי תחת הכותרת "תודה, אבות", בה מציג טומי בן ה-11 את שני האבות שלו מנקודת מבט נוסטלגית, ומודה להם על ההורות הנפלאה שהם העניקו לו.

"חלק מהילדים בבית הספר אומרים שאין לי משפחה אמיתית, כי הם לא ההורים האמיתיים שלי, אבל לא אכפת לי. הם האנשים הכי נחמדים שאי פעם תכירו והם האבות הכי טובים בעולם", אומר טומי בסרטון.

"הסרטון היה רעיון ספונטני שנוצר בהשראת האבות שלי ועוד כמה זוגות הומואים שאני מכיר. זהו וידאו שנועד להודות לכל האבות, הומואים או סטרייטים, בכל רחבי העולם שעושים כמיטב יכולתם לגדל את ילדיהם" הוא אמר. "זה משהו שאני רוצה להיות בעוד 10-15 שנה, ואני מקווה שהוידאו יגרום לכם לחייך. אם הרגשתם משהו, השגתי את המטרה שלי".

אין תמונה
"אם הרגשתם משהו - זו הייתה המטרה שלי"

נשיא ארה"ב: "כל ילד ראוי למישהו שימלא את התפקיד הזה"

שנה אחרי שציין את יום האב עם זוג אבות גאים, חוזר נשיא ארצות הברית ומביע את תמיכתו במשפחה בעלת שני הורים מאותו המין, ומברך את כל האבות - נשואים או רווקים, הומואים או סטרייטים, ביולוגים או מאמצים - לרגל יום האב.

"אבהות היא בין העבודות הקשות והמתגמלות ביותר שיכולות להיות לאדם", נכתב על ידי הנשיא בהודעה הרשמית שפורסמה על ידי הבית הלבן לכבוד יום האב, "היא דורשת תשומת לב מתמדת, הקרבה תכופה ומנה בריאה של סבלנות. אפילו בתקופה בה הטכנולוגיה מאפשרת לנו להתחבר באופן מיידי כמעט עם כל אחד על פני כדור הארץ, אין תחליף לנוכחותו של אב, לטיפול ותמיכה. ביום האב, אנו מראים את הכרת התודה שלנו לאנשים שהראו לנו איך ללמוד, לצמוח ולחיות".

אובמה. זכה בפרס לפני שנכנס לתפקיד (צילום: רויטרס, חדשות)
גאה באבות. אובמה | צילום: רויטרס, חדשות
"בעידוד ובאהבה ללא תנאי, אבות מדריכים את ילדיהם ועוזרים להם לחזות עתיד בהיר יותר עבורם. הם מורים ומאמנים, חברים ומודל לחיקוי. הם מחדירים ערכים כמו יושר ועבודה קשה, ומלמדים את ילדיהם לקחת אחריות על עצמם ועל הסובבים אותם. זו משימה לכל אב - בין אם נשוי או רווק, הומו או סטרייט, ביולוגי או מאמץ - וכל ילד ראוי למישהו שימלא את התפקיד הזה. הממשל שלי גאה לתמוך באבות שהם לא רק נוכחים, אלא גם מעורבים, שעומדים בהתחייבויות שלהם לבניהם ובנותיהם, גם אם האבות שלהם לא עשו זאת. היום, בואו נחשוב על תרומתם החיונית של אבותינו לחיינו, לחברה שלנו, ולאומה שלנו. תנו לנו להודות לאותם אנשים שמבינים שאין דבר חשוב יותר מלהיות האבות הטובים ביותר שהם יכולים להיות".

 לפי סקרים של אגודת הפסיכולוגיה האמריקאית, כרבע מזוגות הגברים ההומואים בארצות הברית מגדלים לפחות ילד אחד. המספרים אף גדולים עוד יותר אצל הכוכבים האמריקאים, אשר רבים מהם הנמצאים בזוגיות הומוסקסואלית מדגמנים אבהות אוהבת ומעורבת, בדיוק כמו שאובמה מעריך:

 הזמר ריקי מרטין הוא אב חד הורי לתאומים בני חמש, וולנטינו ומתאו.

ריקי מרטין והילדים
ריקי מרטין והילדים

אלטון ג'ון ובן זוגו דיוויד פרניש הם אבות גאים לזכרי ג'קסון בן השלוש ואלישע ג'וזף בן השנה, אשר ליידי גאגא שימשה כסנדקית של שניהם.

אלטון ג'ון דייויד פורניש ווהילדים
אלטון ג'ון ודייויד פורניש עם הילדים

ניל פטריק האריס ובן זוגו דיוויד בורטקה הם אבות להארפר גרייס וגדעון סקוט בני השלוש.

ניל פטריק האריס ודייויד בורקה עם הילדים
ניל פטריק האריס ודייויד בורקה עם הילדים

השחקן מאט בומר, כוכב הסדרה "צווארון לבן" שיצא מהארון שנה אחרי שנישא לבן זוגו סימון הולס, כשהודה לו על שלושת ילדיהם הנהדרים קית', הנרי וולקר, במהלך טקס בו קיבל פרס על מעורבותו למען נשאי HIV.

מאט בומר והילדים
מאט בומר והילדים

עוד ב-mako גאווה: