>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם? 

אין תמונה
החלבן העליז

הומופוביה ברוסיה מגיעה למחלבות. אחרי שביקשו לעצור את הזמרת מדונה בטענה להפצת הומוסקסואליות ואחרי החוק ההומופובי האוסר על יציאה מהארון, קבוצה הומופובית בסנט פטרסבורג דורשת בימים אלה מהתובע הכללי במדינה לפעול כנגד חברת חלב, שלטענתה מפיצה הומוסקסואליות במדינה.

>> לחתימה על העצומה הבינלאומית נגד החוק – לחצו כאן

אותם פעילים חברתיים הומופובים מסרו כי יפעלו לסגירת החנויות המוכרות את החלב של חברת הבת הרוסית PepsiCo Inc's, משום שזו עוברת על החוק האוסר על תעמולה הומוסקסואלית. ההאשמות מתייחסות לכך שעל עטיפת קרטון החלב מוטבעת קשת.

"יפגינו מול החנויות המוכרות את המוצר"

סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת, כי משמעות שם חברת החלב הרוסייה Vesyoly Molochnik היא "החלבן העליז". על אף שברוסית משמעות המילה "וסיולי" אינה הומוסקסואליות, דורשת הקבוצה מהתובע הכללי להסיר את המוצר מהמדפים משום שהקשת היא הסמל של חברי הקהילה הגאה בעולם.

הרוח הגבית לדרישה מגיע מהצעת החוק ההומופובית שעברה בסנט פטרסבורג בפברואר האחרון ואוסרת על כל תעמולה הומוסקסואלית, בשל "חשש מפגיעה בהתפתחות הבריאותית, המוסרית והרגשית של צעירים במדינה". הקנס על כל פעילות שכזו הוא כ-50,000 רובל (כ-6,100 דולר).

"בכוונתנו לערוך משמרות מחאה מול הרשתות המוכרות את החלב, ולהודיע לקונים כי כספם ישמש לתעמולה הומוסקסואלית", אמר הפעיל אנטולי ארטיוק לאתר הרוסי Fontanka.ru. תגובת החברה טרם התקבלה, כך מוסר אתר Star Gay News.

>> רשמי: יציאה מהארון אינה מותרת ברוסיה

>> מחאה עולימת נגד טבח ההומואים בעיראק

>> הומואים ברוסיה: "אנחנו פוחדים – אבל לא נחזור לארון"

>> עשרות קראו לעבר שגריר רוסיה: "ישראל אומרת לא להומופוביה!"