בית ספר התיכון "Bishop McDevitt" שבפנסילבניה ציין כי שלח לכל ההורים מכתב המפרט את קוד הלבוש של הנשף בפברואר ולאחר מכן שלח תזכורת במרץ. "קוד הלבוש עבור בנות בנשף הסיום גורס כי עליהן ללבוש שמלות רשמיות". בנוסף לכך, ציין בית הספר במכתב כי "סטודנטים שלא יעמדו בתקנון הלבוש לא יוזמנו".

בית הספר אף פנה לאמא של אניה וולף, קרוליין, בניסיון לעודד אותה לדבר עם בתה ולשכנע אותה להגיע לבושה בשמלה במקום חליפת טוקסידו. אניה הצעירה, הייתה נבוכה כשסיפרה שבמשך שלושת השנים שהיא לומדת בבית הספר הזה, היא לובשת רק מכנסיים. היא מרגישה בנח רק עם חליפות שתואמות אותה ואת מבנה גופה.

התיכוניסטית בת ה-18 שיתפה כי היא לסבית שמעדיפה ללבוש בגדי גברים: "אני ככה מאז שאני קטנה. תמיד הייתי יותר גברית, לא הייתי משחקת עם ברביות". אמא שלה הגיבה על התקרית המשפילה: "זה מאוד לא הוגן. קנינו במיוחד חליפה חדשה, אני חושבת שהבת שלי משגעת בחליפה".

אין תמונה
"הם לא יכולים לקחת את הגאווה שלי"

אחרי שציפתה בכליון עיניים לנשף הסיום והחליטה בכל זאת להתחמק מקוד הלבוש, הגיעה אניה בחליפת טוקסידו מחויטת, וזאת למרות האזהרות. כשנכנסה למתחם, מנהל בית הספר תפס אותה בידה ואיים להתקשר למשטרה במידה ולא תעזוב את המקום. "לצערי לא הורשתי להיכנס לנשף", היא כתבה בפוסט שפרסמה בפייסבוק, "אבל הם לא יכולים לקחת את הגאווה שלי". 

אניה הביעה תסכול סביב ההמולה בבית הספר בעקבות הלבוש שלה, בזמן שבנות אחרות לבשו שמלות שלא עמדו בתקנים של קוד הלבוש אך לא סולקו מהנשף. "אני חושבת שההתנסות שלי לא צריכה להיות שונה משל כל אחד אחר, בטח לא בגלל משהו שנולדתי איתו", שיתפה אניה בזמן שעמדה מחוץ לנשף לאחר שסולקה. בזמן שבני כיתתה גרמו לה להרגיש רצויה, המורים מבית הספר גרמו לה להרגיש לדבריה: "כמו טעות".

בית הספר מכחיש שבחר באניה כמטרה והוסיף כי בעבר עוד שני תלמידים עברו על כללי קוד הלבוש וסולקו מהנשף. "נמשיך לדגול בקבלה ואהבה כלפי כל הסטודנטים שלנו", הצהיר בית הספר, "אנחנו בסך הכל מבקשים לעקוב אחר הכללים שנקבעו". 

זוג גאה בנשף
הצליחו להמיס את ליבו הקר של האינטרנט

ובינתיים במדינה אחרת בארצות הברית: מיכאל מרטין ולוגן ווסטרופ, זוג תיכוניסטים גאים ממערב וירג'יניה, הגיעו יחד לנשף הסיום והצליחו להמיס את ליבו הקר של האינטרנט. התמונות מהאירוע הבלתי נשכח הועלו לרשת הגועשת מהודעות תמיכה.

מיכאל הוא זה שהציע ללוגן לבוא איתו לנשף בסיום המשמרת שלו כעובד במזנון מהיר. "אתה משתפן או שאתה מתכוון לבוא איתי לנשף?" (?Are you chicken or will you go to prom with me) שאל מיכאל בזמן שהוא מגיש ללוגן שקית שמנונית עם סנדביץ' עוף בפנים. לוגן לא יכול היה לסרב להצעה שכזו ואמר 'כן'. הזוג מדווח שהם לא נתקלו בשום תגובות שליליות במהלך אותו הלילה ולאחריו. כן ירבו!

זוג גאה בנשף
בקרוב גם בנשפי הסיום בארץ?

>> לראשונה: זוג לסביות הוכתרו כמלך ומלכת הנשף בתיכון בארה"ב

>> החבילה היומית: רונאלדו מפשק רגליים - ומפתיע