הצעצוע האייקוני "מר תפוח אדמה", שגם כיכב בסרט "צעצוע של סיפור", הפך באופן רשמי לא-בינארי, ללא מגדר. הצעצוע הפופולרי נמכר בשתי גרסאות, נשית וגברית, ומגיע עם חלקי גוף ופריטי לבוש אותם ניתן לחבר לגוף הפלסטיק. מעתה, התואר "מר" או "גברת" יושמט מהצעצוע והוא יימכר בגרסה נוספת, שתכיל אביזרים "נשיים" ו"גבריים" יחד, מה שיאפשר לילדים לחקור תפקידים וסגנונות מגדריים באמצעות משחק. 

ההודעה גררה תגובות רבות והיצרנית "הסברו" מיהרה להבהיר כי הגרסה החדשה תימכר לצד הגרסאות המסורתיות. "ההחלטה להציג את ראש תפוח אדמה כצעצוע נטול מגדר היא הצעד האחרון בחתימה לעבר גיוון והכלה בתקשורת ובצעצועים המיועדים לילדים", אמר ריץ' פרארו, מנהל התקשורת בליגה ההומו-לסבית נגד השמצה (GLADD). "בכך שהחברה הופכת צעצוע קיים לא-בינארי, היא מעודדת ילדים להיות האני האותנטי שלהם, מחוץ ללחץ הנורמות המגדריות המסורתיות". 

אבל גם ההחלטה הזו, כמו כל דבר שקשור בקהילה הגאה, מעוררת זעם לא ברור בקרב הומופובים, שמשקיעים זמן ואנרגיה בזעם על תפוח אדמה מפלסטיק ברשתות החברתיות. "לראש תפוח האדמה שלי יש זין וביצים", צייצה אחת, ואחר הוסיף "במשחק הרפואי 'טיפול נמרץ' לא היו איברי מין במשך עשרות שנים ולאף אחד לא היה אכפת". 

אבל תגובה אחת, נטולת ציניות, הצליחה ממש לסחוף את הרשת. "אמרתי לילדה שלי בת ה-7 שראש תפוח אדמה הוא א-בינארי, והיא חייכה ואמרה 'זה היום הכי טוב בחיים שלי'. התחבקנו והתחלתי לבכות, זה היה יפהפה", פרסם אב גאה ומרוגש במיוחד. אבל המגיב המדויק ביותר דווקא כתב "אני מקווה שאנשים יבינו שכל העניין עם התפוח אדמה הזה הוא גימיק שנועד להגביר ביקוש". 

"מר תפוח אדמה" נמצא על המדפים מאז 1952 ו"גברת תפוח אדמה" נחתה בשוק שנה אחריו. הגרסה המקורית שלו הגיעה עם אביזרים בלבד שהיו מיועדים לשימוש על תפוח אדמה אמיתי. הוא עשה היסטוריה אחרי שהפך לצעצוע הראשון שהופיע בטלוויזיה, מה שהפך אותו לאחד הצעצועים הפופולריים ביותר אי פעם.