היזם המיליארדר ומנכ"ל SpaceX אילון מאסק הכריז בשנת 2018 כי הוא מתכוון להוציא עד שנת 2023 קבוצת מטיילים ראשונה לטיול סביב הירח. הנוסע הראשון שיעלה על מעבורת החלל הוא המיליארדר היפני יוסאקו מאזאווה, אשר מממן את פרויקט התיירות השאפתני "The dearMoon", במסגרתו יצטופפו בטיסה ההיסטורית שמונה אמנים ושני אנשי צוות. 

קרוב למיליון אנשים הגישו מועמדות למיונים הקשים בתקווה להגשים חלום שנראה בלתי אפשרי, ואחד מהם הוא צלם האסטרונומיה הגאה ג'ון קרמייקל, שהודיע בטוויטר כי צלח את השלב השלישי של המיונים. אם בסופו של דבר הוא ייבחר, קרמייקל יהפוך לגיי הראשון מחוץ לארון שרואה את כדור הארץ מהחלל. 

אילון מאסק (צילום: getty images)
אילון מאסק | צילום: getty images

הצלם הנודע, שזכה לעבוד במהלך הקריירה שלו עם נשיא ארה"ב לשעבר ברק אובמה, ליידי גאגא ואפילו הדלאי לאמה, שיתף את העוקבים בטוויטר בחדשות המרגשות וסיפר כי הצליח להביס "קרוב למיליון מועמדים אחרים" שרצו לצאת למסע. "אני חושב על הדבר הזה בכל יום בשנתיים האחרונות. חלומות = אפשרי", כתב. לוושינגטון בלייד הוא אמר כי מדובר באירוע עליו חלם כל חייו, ונדמה שהיום הוא קרוב יותר מתמיד להגשמתו. 

קרמייקל זכה למוניטין בינלאומי בזכות הצילום המרהיב "108", בו תיעד את ליקוי החמה ההיסטורי שנצפה ביבשת אמריקה בשנת 2017. את השוט המפורסם הוא צילם במהלך טיסה, שתוכננה במדויק כדי להיות במקום ובזמן הנכון, כדי להצליח לתפוס את ליקוי החמה יחד עם הצל שהיא מטילה על כדור הארץ. 

נדמה כי קרמייקל לא מתכוון לפספס אף ההזדמנות להגשים את החלום שלו לטייל בחלל, משום שבמקביל למאמציו להצטרף לפרויקט של מאזאווה, הוא הגיש מועמדות נוספת לפרויקט דומה אחר, אותו מנהל הטייס ג'ארד אייזקמן, מייסד ומנכ"ל Shift4 Payments, אשר מתכנן לשגר מעבורת מלאה באזרחים נרגשים לסיבוב מחוץ לכדור הארץ. 

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Jon Carmichael (@jon_carmichael)

בעמוד האינסטגרם (המהמם, אגב) שלו, סיפר קרמייקל כי עד לא מזמן הוא בכלל חשש לומר בקול רם שהוא גיי. "הייתה לי בושה עצומה על מי שאני וחשבתי שאם אצא מהארון החיים שלי יגמרו, או לפחות כל הזדמנות להשיג את החיים שרציתי - ולהפוך לאסטרונאוט? תשכחו מזה", כתב. "לאורך ההיסטוריה, אם היית מחוץ לארון היית נבעט מתכנית החלל". 

"הלוואי שאני הצעיר היה יכול לראות את זה, כדי לדעת כמה טוב זה הולך להיות", המשיך. "בין אם אצליח להגיע לחלל או לא, אני מלא תודה על התמיכה ולא מצליח להאמין שאנשים כותבים על הדבר הזה. אני בסך הכל חנון מופנם שאוהב את החלל". רק שלא ישכח לקחת איתו דגל גאווה לירח.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Jon Carmichael (@jon_carmichael)