>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
דוברת הפרלמנט האוגנדי

למרות הביקורת הבינלאומית, בעוד קצת יותר מחודש יצביע הפרלמנט של אוגנדה על הצעת החוק להוציא הומואים להורג. יו"ר הפרלמנט שבבירה קמפלה, רבקה קדגה, הודיעה כי החוק יהווה "מתנת חג המולד לעם האוגנדי, אשר דורש לטפל באיום הרציני שמהווים ההומוסקסואלים".

בכך תצטרף אוגנדה אל הטרקלין המפוקפק של המדינות המטילות עונש מוות על הומואים: איחוד האמירויות הערביות, איראן, מאוריטניה, ניגריה, סודן, סעודיה, תימן והאוטונומיה סומלילנד שבסומליה.

החוק כיום: מאסר של 15-20 שנה

כיום קובע החוק באוגנדה כי אדם אשר נתפס מקיים יחסי מין הומוסקסואליים ייכלא לתקופה של 20-15 שנה עם עבודות פרך. אדם אשר נתפס מנהל מערכת יחסים עם בן אותו מין ייכלא למשך כל ימי חייו, ללא אפשרות לחנינה.

במסגרת הצעת החוק ההומופובית, על כל אזרח שיורשע ב"הומוסקסואליות בנסיבות מחמירות" יוטל עונש מוות. אותן "נסיבות מחמירות" כוללות הורים לילדים המקיימים יחסי מין מחוץ לנישואים עם בני מינם, אנשים המתגלים כנשאי איידס (דבר שעל פי התפיסה הרווחת באוגנדה נובע אך ורק מיחסי מין הומוסקסואליים), פדופיליה, ניהול מערכת יחסים בין בני אותו מין והרשעות חוזרות ונשנת בקיום יחסי מין הומוסקסואליים מזדמנים.

מספר מדינות אירופיות הצטרפו לאחרונה לראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרון, אשר הודיע כי יוביל סנקציות בינלאומיות והפסקה של הסיוע הבינלאוצי לאוגנדה אם תעבור ההחלטה.

>> גאווה אוגנדית: האקרים הומואים פרצו לאתרי הממשלה