>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
נרגמה למוות. מדונה
פחות מחודש לפני יום הזיכרון הטרנסג'נדרי, נופלת אישה טרנסג'נדרית נוספת קורבן לרצח – ככל הנראה על רקע הומופובי. הגיי סטאר ניוז מדווח כי ביום שישי בשבוע שעבר תקפו אלמונים באכזריות את תושבת העיר אראקז'ו, בירת מדינת סרז'יפה שבברזיל, כאשר רגמו אותה בלבנים המשמשים לריצוף מדרכות. היא מתה מפצעיה ארבעה ימים מאוחר יותר בבית החולים בעיר.

יותר ממאה טרנסג'נדירם נרצחו בברזיל בשנה האחרונה

האישה, בת 39, הידועה בכינוי מדונה, היא דמות ידועה ופופולרית בקהילת הלהט"ב המקומית. "היא הייתה אדם שמח ומלא חוש הומור, שאהבה משחק וריקוד", אמרה בדמעות שכנתה מריה ליביה ויאיירה. "היא לא פגעה באיש".

נשיאת המועצה הלאומית למאבק באפליה בברזיל, קלה סימפסון, חשפה נתונים מדאיגים, לפיהם ב-11 החודשים האחרונים נרצחו יותר ממאה טרנסג'נדרים בברזיל. "מדובר בעשרה אנשים בממוצע בחודש", אמרה. "האוכלוסייה הטרנסג'נדרית היא המוחלשת ביותר בקהילת הלהט"ב, וברוב מוחץ של מקרי הרצח, הרוצח לא הכיר את הקורבן".

לדבריה של סימפסון, אחת הבעיות המרכזיות במאבק בפשעי השנאה היא העובדה שבברזיל אין חוקים נגד הומופוביה וטרנספוביה.

"אנחנו מנסים לעורר מודעות, אבל לצערנו ישנם עדיין אנשים שחושבים שמותר להם לרצוח אדם רק מפני שאינם מכירים אותו. אם היו חוקים שמחמירים בעונשים של רצח על רקע הומופובי או טרנספובי, אני מעריכה שמקרי רצח רבים היו נמנעים. אני לא אתפלא אם בקרוב טרנסג'נדרים מברזיל יבקשו מקלט מדיני במדינות אחרות".

>> סאו פאולו: טרנסג'נדרית בת 20 נרצחה באכזריות ואיבריה נכרתו

>> קנדה: טרנסג'נדרית בת 26 נרצחה בדקירות סכין