ריאן טרנר, דוגמן ומלכת דראג בן 24, לעולם לא ישכח את ה-13 ביולי 2019, אז הותקף באכזריות עד אובדן הכרה על ידי ברנדון פורסטר בן ה-19. האירוע החריג, שהתרחש בפרסטון שבצפון מערב אנגליה, השאיר את טרנר הצעיר מצולק נפשית ופיזית, והתוקף נידון בתחילה לתשעה חודשי מאסר בלבד בבית סוהר לנוער.

המקרה הקשה התרחש לאחר שטרנר סיים את עבודתו והחליט לצאת עם חבריו לבילוי לילי. בסביבות השעה 6 בבוקר, החברים החליטו ללכת לסיים את הלילה במקדונלדס. שם, האירוע יצא מכלל שליטה - פורסטר וקבוצת הומופובים החלו לקרוא קריאות גנאי הומופוביות לעבר טרנר וחבריו. "להיות הומו זה דבר רע" הם קראו והדגישו כי עליהם "למות". 

טרנר התעלם מהקריאות, אך חברתו החליטה להתעמת עם קבוצת הגברים. בעקבות כך, פרצה קטטה במקום וכשטרנר ניסה לעצור את המהומה ולהוציא את חברתו מסכנה, החל פורסטר להכות אותו באגרופים עד אובדן הכרה. "זו הייתה אלימות קשה, שהותירה אותו מרוסק על הרצפה עם חבורות ונפיחויות קשות בפנים", אמר השופט דיוויד פוטר בעת המשפט.

למרות המקרה הקשה והראיות הרבות שהובאו לידי השופט, גזר הדין עוכב, זאת אחרי שהתוקף טען שלא שם את הקורבן למטרה בגלל נטייתו המינית. השופט פוטר, שגזר בתחילה על פורסטר תשעה חודשי מאסר, השהה את גזר הדין בשנה וחצי, משום שהסכים כי הפשע אינו אופייני לדמותו של התוקף. "מצידך, יצאת לחגוג את יום הולדתך ה-18. איזו דרך להעביר את יום ההולדת שלך", אמר אז על התוקף. "ברור ששתית יותר מידי ולכן היית מעורב בתקיפה הנוראית הזו".

ריאן טרנר, מתוך "בוקר טוב בריטניה"  (צילום: מתוך good morning britain)
ריאן טרנר | צילום: מתוך good morning britain

טרנר לא ויתר ונאבק בפסק הדין ולאחר מלחמה משפטית ארוכה, השופטים קבעו כי התקיפה הברוטאלית הייתה פשע שנאה הומופובי. למרות זאת, על התוקף נגזר עונש מביך ביותר - מאסר על תנאי. "הייתי מתעלם, אבל זו הייתה הפעם השנייה שתקפו אותי פיזית באותה שנה", סיפר טרנר לגרדיאן. "אני לא יודע מה להרגיש, באמת חשבתי שהוא לא יצא לחופשי. חלק ממני מרגיש שכל מה שעברתי בשנה וחצי האחרונות הוא סתם - אבל אם הסיפור שלי יעזור למישהו אחר אז זה יהיה שווה את זה".

עכשיו, שנה וחצי אחרי, שהוא מחוזק יותר, טרנר מדבר על התקופה הקשה, ולא רק בשביל עצמו, אלא בשביל הקהילה הגאה כולה. "מעולם לא חוויתי בעיות עם המיניות שלי עד אז. יש לי קבוצת חברות נהדרת והמשפחה שלי תומכת, מעולם לא נתקלתי בדבר כזה", סיפר. 

עם זאת, התקיפה הברוטלית, שהותירה אותו עם פנים מרוסקות, נפש פצועה וביטחון עצמי ירוד, הובילה את טרנר למלחמה על החיים של כלל הקהילה. "במשך חודשים שלמים לא ישנתי. חייבת להיות ענישה קשה יותר. אולי לא הכל הלך לי כמו שצריך, אולי לא קיבלתי את התוצאה אליה חתרתי, אבל רציתי שאנשים ידעו שיש תמיכה מבחוץ עבור כל אדם שחווה סיטואציה דומה", הוא אמר. 

"עדיין יש לי לילות וימים קשים, אבל אני מרגיש הרבה יותר טוב מאז שזה קרה", סיפר טרנר בתוכנית "בוקר טוב בריטניה" בסוף השבוע האחרון. "יש לי הרבה עבודה עם עצמי, אני צריך לחזור לדגמן ולהופיע בדראג, אבל אם אני משווה איך הייתי לפני שנה וחצי, אני מרגיש צלול וטוב יותר. הבנתי שוב, שאין דבר רע פשוט להיות מי שאתה".