הרב אריה כהן מהקהילה היהודית במיניאפוליס נעצר בידי המשטרה, לאחר שהחליף תמונות חושפניות באפליקציית ההיכרויות הפופולרית גריינדר עם מי שהאמין כי היה נער בן 16. המקרה בוים בידי המשטרה, שקיבלה פניות קודמות בנושא הרב כהן בן ה-44. הרב החל בשיחה בגריינדר עם נער בן 16, או לפחות כך חשב, אך למעשה הפרופיל הופעל בידי המשטרה. השיחה ביניהם נמשכה, וכשהודיע המפעיל שהוא "קטין", ענה הרב כהן: "זה קצת לא חוקי". לאחר מכן המשיך הרב לשלוח תיאורים מיניים, מילוליים וויזואליים.

הפגישה תואמה בין השניים במגרש חניה, שם חיכו השוטרים לעצור את הרב כהן. המעצר התרחש בזמן כהונתו של הרב כהן כראש מחלקת הנוער בכולל הקהילתי במיניאפוליס.

דובר הכולל מסר: "הכולל עושה מאמצים לדאוג לבריאות ולרווחת הסטודנטים, הצוות והקהילה. אנו מתפללים ומייחלים לרפואה שלמה לאנשים שהושפעו, או שאולי מושפעים, מצרות וקשיים אלה". הכוונה ראויה, אולם דובר הכולל לא מצא לנכון לגנות את מעשיו של הרב אריה כהן, או לבקש סליחה מאנשי הקהילה שהפקידו את חינוך ילדיהם בידיו.

>> "אל תתנו לנו להיות הורים, תתנו ליגאל עמיר"

>> כך הפכנו אחת המדינות עם הכי הרבה משפחות גאות

הרב כהן עומד למשפט באשמת שידול קטין לקיום יחסי מין באמצעים אלקטרונים, וכן בהתנהגות מינית עם קטין באמצעים אלקטרוניים, שתיהן עבירות המוכרות בחוק במדינת מינסוטה.