לכבוד יום הנראות הטרנסית שחל אתמול והיה גם היום האחרון של חודש ההיסטוריה של הנשים, הליגה ההומו-לסבית נגד השמצה בארצות הברית ריכזה יותר מ-190 חתימות ברשימה מפוארת בה נמנים סלבס, ספורטאים, אקטיביסטים, עיתונאים, ארגוני צדקה, חברות ואישי ציבור רבים המבקשים להפגין תמיכה בנשים ובנערות טרנסג'נדריות מכל רחבי העולם.

"נשים ונערות טרנסיות היו חלק בלתי נפרד מהמאבק לשחרור מגדרי", נכתב במכתב העוצמתי. "אנחנו מאמינות שכיבוד מגוון הנשים הוא כוח ולא פגיעה במטרה הפמיניסטית. לכולנו מגיעות הזדמנות, חירות, גישה שווה לחינוך, תעסוקה, בריאות, דיור, בילוי והתאמות ציבוריות. עלינו לכבד את זכותו של כל אדם לאוטונומיה גופנית ולהגדרה עצמית".

המכתב פורסם אחרי גל איסורים על טרנסג'נדרים בתחום הספורט והבריאות בארצות הברית, וגם מביע ביקורת חריפה כלפי פמיניסטיות שמדירות נשים טרנסג'נדריות ומקשות על חייהן. "המאמצים הללו מובלים גם על ידי פמיניסטיות שמקדמות רעיונות מזיקים ואלימים על הקהילה הטרנסית במשך שנים ברחבי העולם", נכתב. "פמיניסטיות אמיתיות אינן מעוניינות להגביל את זהותה של אישה, או את חירותה להיות מי שהיא. התייחסות לרטוריקה טרנספובית מחזקת את מאמצי החקיקה של פוליטיקאים אנטי הקהילה הטרנסית, שכעת מסווים את קנאותם בנושא כהגנה או תמיכה בנשים". 

דגל הקהילה הטרנסג'נדרית (צילום: Ink Drop, Shutterstock)
דגל הקהילה הטרנסג'נדרית | צילום: Ink Drop, Shutterstock

בין השמות החתומים על המסמך אפשר למצוא את אליסון ברי, אמריקה פררה, קארה דלווין, האלי ברי, לנה דנהאם, ג'וליאן מור, שרה פולסון, גבריאלה יוניון ועוד רבות וטובות. ניתן גם למצוא סמלי תרבות כמו אנה וינטור, בלה חדיד, סלינה גומז וגם מייגן ראפינו. אל הרשימה הזוהרת מצטרפות גם נשים טרנסיות שמככבות באור הזרקורים, כולל ראקל וויליס, עמיה סקוט, ג'ינה רוקרו, לברן קוקס, מיס מייג'ור גריפין גרייסי, מונרו ברגדורף, שרה מקברייד וטרייס לייסט.

כעת, יותר מתמיד יש צורך בסולידריות מסוג זה. בשנה שעברה נרצחו לפחות 44 טרנסג'נדרים בארצות הברית והוצעו מעל 80 הצעות חוק נגד הקהילה הטרנסג'נדרית במדינה כולה. ככל כשהנראות הטרנסית עולה, כך עולות גם ההתקפות, אך ככל שיהיו יותר בעלי ברית שמוכנים לעמוד לצד נשים טרנסג'נדריות, כך הקהילה תהיה חזקה יותר. "כולנו חייבים להילחם במחסומים המיותרים והלא מוסריים העומדים בפני נשים ונערות טרנסיות, על ידי מחוקקים ונשים אשר משתמשות בפמיניזם לחלוקה ושנאה", עוד נכתב. "הפמיניזם שלנו חייב להשאיר את הדלת פתוחה לדורות הבאים".