אחרי זוג הלסביות ששיגעו את אמריקה, מגיע תור הבנים. סרג'נט ברנדון מורגן מקליפורניה נתפס בעדשת המצלמה כאשר הוא קופץ לזרועותיו של בן זוגו, דלאן וולס, אחרי שחזר הביתה מפעילות מבצעית. 

נשיקה של חייל המארינס (צילום: צילום מסך daily mail)
רק רצו להביע את אהבתם אחד לשני. מורגן ובן זוגו | צילום: צילום מסך daily mail
 

הזוג נפגש לאחר חזרתו של מורגן מפעילות של כוחות המארינס באפגניסטן והעניק זה לזה את "הנשיקה הראשונה" (Home Coming Kiss), שהפכה למסורת בצבא ארה"ב. אותה נשיקה ראשונה שהחיילים האמריקאים מעניקים לבני זוגם לאחר חזרתם מפעילות צבאית ממשוכת.

אהבה לא מבחינה בין מין, גזע ודת

התמונה עלתה לפייסבוק ביום שבת ושטפה את הרשת עם יותר מ- 18,000 לייקים ו-4,000 תגובות. "ברוך הבא הביתה ותודה על שירותך", כתב אחד הגולשים. "אהבה לא מבחינה בין מין, גזע או מגדר".

חייל לשעבר בצבא ארה"ב כתב: "כחייל ותיק מלחמות אני מתרגש עד דמעות לראות את התמונה שלך. זה נהדר שאתה יכול לחיות בלי פחד. אלוהים יברך אותך ואת בן זוגך. שתמשיכו לחיות שנים רבות ביחד".

אין זו הפעם הראשונה שמורגן כובש את הרשת. בכריסמס האחרון פרסם מורגן ברכה לחג למשפחתו ולחבריו, אך נמנע מלציין את בן זוגו במפורש.

בתגובה לכל האהבה שהרעיפו עליהם בפייסבוק, ענה מורגן: "תודה רבה. בן זוגי ואני מודים לכולכם. לא התנשקנו כדי להתפרסם או משהו כזה, אבל אחרי שלוש פעילויות מסביב לעולם וארבע שנים יחד – הגיע הזמן שנגיד אחד לשני איך אנחנו באמת מרגישים".

אין תמונה
הנשיקה הלסבית לפני חמישה חודשים
התמונה המרגשת צולמה חמישה חודשים לאחר שינוי מדיניות "לא נשאל - אל תספר", אותה ביטל ממשל אובמה.  אותה החלטה שאסרה על הומואים ולסביות מחוץ לארון לשרת בצבא ארה"ב. אותה מדיניות הונהגה במשך 17 שנים, והוגדרה בשנת 1993 על ידי ביל קלינטון כ"פשרה ראויה".

שינוי המדיניות והשיפור במעמדם של חיילי צבא ארה"ב, מצטרף לשורת חקיקות לטובת הקהילה הגאה במדינה, בהן אישור החוק להינשא במדינת ניו יורק ובמדינות נוספות במדינה.

בדצמבר בשנה שעברה היו אלה מריסה גרטה וזוגתה, קיטלקיט סנל, שעשו היסטוריה בצבא ארה"ב, כשהעניקו זו לזו את "הנשיקה הלסבית הראשונה" - לשמחת המלחים הרבים בסביבה. השתיים נפגשו במפרץ וירג'יניה בתום שמונים ימי הפלגה.

>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

 

>> הנשיקה הלסבית הראשונה בצבא ארה"ב

>> חיילים בצבא ארה"ב יכולים לצאת מהארון