>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם? 

האסיפה הלאומית של קליפורניה (צילום: אימג'בנק / Gettyimages)
האסיפה הלאומית של קליפורניה | צילום: אימג'בנק / Gettyimages

קליפורניה התקדמה אמש (ג') צעד נוסף בדרך להפיכתה למדינה הראשונה בעולם שתאסור על "טיפולי המרה" – הכינוי לניסיונותיהם של פסיכולוגים וארגונים דתיים לשכנע הומואים, ביסקסואלים או מתלבטים, כי ניתן באמצעים טיפוליים ותרופתיים להפוך אותם לסטרייטים.

סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי האסיפה הלאומית, אחד משני הבתים של הרשות המחוקקת במדינה, אישר את הצעת החוק בנושא. כעת תעבור ההכרעה לסנאט.

את ההצעה יזם הסנאטור טד לו מהמפלגה הדמוקרטית, שלדבריו, ההצעה צפויה לעבור גם ברוב גדול בסנאט שבבירה סקרמנטו. לטענתו, הצליח לו לשכנע את חברי מפלגתו, המהווים רוב של כ-62% בסנאט, לתמוך בהצעה.

"מדובר בהליך מסוכן, המוביל לדיכאון עמוק, תחושת אשמה ואף להתאבדויות", כתב לוּ בדברי ההסבר להצעתו.

>> הומואים דתיים בישראל מספרים על הצלקות של "טיפולי ההמרה"

הליך הנחשב ללא אתי ומזיק

בעמותה לחקר וטיפול בהומוסקסואליות, ארגון נוצרי העוסק ב"טיפול באמצעות תפילה", גינו את הצעת החוק, ואמרו: "כל פסיכיאטר ששווה את הכסף שלו יודע שהומוסקסואליות היא תוצאה של התעללות".

"טיפולי המרה" נחשבים ללא אתיים ומזיקים על ידי ארגוני הפסיכולוגים והפסיכיאטרים המובילים בעולם, כמו גם ארגון הבריאות העולמי.

מרבית המחקרים שנעשו בנושא הוכיחו כי "טיפולים" אלה הם בלתי יעילים, ובמעט המקרים שהוצגו כמקרי הצלחה, חזרו ה"מטופלים" להימשך אל בני מינם. לעומת זאת, כמעט לכל מי שעבר את התהליך נגרם נזק נפשי ולעתים אף פיזי בלתי הפיך.

>> ארגון הפסיכולוגים בישראל: יש להיזהר מ"טיפולי המרה"

>> הפסיכולוג אמר לי: "אתה לא הומו"