הכיר ברצח העם הארמני. האפיפיור פרנציסקוס (צילום: רויטרס)
האפיפיור בביקורת חסרת תקדים על הכנסייה | צילום: רויטרס

האפיפיור פרנציסקוס שוב מותח ביקורת על הכנסייה הקתולית שבראשה הוא עומד ועל קודמיו בתפקיד, ומזהיר מפני האובססיביות בנוגע להפלות ולהומואים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שישה חודשים לאחר שנכנס לתפקיד מנהיג הכנסייה הקתולית, מוכיח פרנציסקוס שוב שהוא אינו נרתע מעימות ויוצא נגד הגישה הרווחת בוותיקן כלפי סוגיות מעוררות מחלוקת. האפיפיור אומר כי המוסריות של הכנסייה עלולה "לקרוס כמו מגדל קלפים" אם היא לא תאזן את חוקיה הנוקשים נגד הפלות ונגד הומואים, ולא תיישם את הצורך להיות רחומה יותר ולקבל את כל הבאים בשעריה.

בראיון נרחב למגזין הישועי האיטלקי "לה סיביטה קתוליקה" פורס פרנציסקוס את משנתו פורצת הדרך ומרחיב את התבטאויותיו מהעבר בנשואים מעוררי המחלוקת.

כבר לפני כחודשיים הפתיע האפיפיור פרנציסקוס, כשאמר כמה מהמילים המפייסות ביותר ששמענו אי פעם מכיוון הוותיקן ביחס להומוסקסואלים. לדבריו, לא צריך לשפוט את בני הקהילה ההומוסקסואלית או לבודד אותם - הם צריכים להיות חלק מהחברה.

האפיפיור אמר את הדברים במהלך שיחה עם כתבים במטוס מברזיל לרומא. הוא קבע כי אסור להפלות את בני הקהילה ההומו-לסבית, אבל הזכיר שיחסי מין הומוסקסואלים הם חטא. באותה השיחה אמר האפיפיור שעמדת הכנסייה בנוגע לכהונת נשים ככמרים היא נצחית ולא תשתנה, למרות שהכנסייה, לדעתו, צריכה לקדם נשים לתפקידי הנהגה.