אין תמונה
אירועי הגאווה בשנה שעברה - הסתיימו במעצרים
ההומופוביה שוב מכה ברוסיה: מחוז ארכנגלסק שבצפון מערב רוסיה קיבל השבוע הצעת חוק האוסרת על קיום אירועים ה"מעודדים" הומוסקסואליות, בהם מצעדי גאווה.

מסרבים מדי שנה לקיים מצעדי גאווה

רשת פרייד-טיים רוסיה מדווחת כי החוק, אותו יזמו פעילים שמרנים, אישי רוח וקבוצות דתיות, נועד, על פי דברי ההסבר להצעה, "להגן על רווחתם המוסרית של ילדי רוסיה ולשים קץ להפצת ההומוסקסואליות בקרב קטינים".

על פי ה"דמוקרטיה" הרוסית, קיום מצעדים והפגנות כפוף לאישור הרשויות המקומיות. אלו תמיד נהגו בעוינות כלפי מצעדי גאווה, אך נתקלו במכשולים רבים ובסירובים לקבלת אישורים, בעידוד הכנסייה הרוסית-אורתודוכסית.

בבירת הפדרציה, מוסקבה, מסרבת העירייה מדי שנה לקיים מצעד גאווה, מה שמסתיים בהפגנות אלימות מצדם של מי שמנסים בכל זאת לצעוד ברחבי העיר. יתרה מכך, יורי לוז'קוב, מי שכיהן בתפקיד ראש העירייה עד 2010 ונחשב לאחד הפוליטיקאים הנערצים ביותר ברוסיה, הוא הומופוב קיצוני, שכינה לא אחת את ההומוסקסואליות "תופעה שטנית". 

יולי 2011: ביה"ד האירופי קנס את רוסיה ב-30 אלף אירו

"על כל הכמרים לדעת שנשמותיהם של אלה שסבלו מחטא החוויה ההומוסקסואלית הן ריקות ונואשות", אמר וסוולוד צ'פלין, ראש מחלקת יחסי הציבור של הכנסייה הרוסית-אורתודוכסית. "חוסר ביטחון זה של תשוקה רגעית הוא שכופה על אנשים חולים רוחנית לקיים מצעדים והפגנות ציבוריות אחרות", הוסיף.

לפני כשלושה חודשים, פסק בית הדין האירופי לזכויות אדם כי ההחלטות לאסור את מצעדי הגאווה במוסקבה בשנים 2008-2006 היו בלתי חוקיות, ורוסיה נאלצה לשלם 30 אלף אירו פיצויים לפעילי קהילת הלהט"ב בעיר.

עם זאת, נראה שרוסיה לא מתרגשת מה"גרושים" שהיא צריכה לשלם, וממשיכה לאסור על מצעדים, בתואנה שהם מעוררים ל"תגובה שלילית בקרב הציבור הרוסי".

>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

>> היכנסו לכתבות נוספות בערוץ הגאווה של mako