>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

ביל גייטס (צילום: אימג'בנק/GettyImages, getty images)
מאמין במטרה החשובה. ביל גייטס | צילום: אימג'בנק/GettyImages, getty images
האדם העשיר בעולם החליט ביחד עם רעייתו להתגייס למען זכותם של הומואים ולסביות להינשא, ותרם סכום מכובד של חצי מיליון דולר לטובת העניין.

ביל ומלינדה גייטס תרמו 500,000 דולר ל-Washington United for Marriage, הקמפיין שמבקש להעביר את משאל עם 74, שיאפשר לזוגות גאים להינשא במדינה.

מצטרף לתרומה של מייקל בלומברג

ה"וושינגטון יונייטד" הודיעו על התרומה הנדיבה היום, על אף שהוגשה כבר ב-5 באוקטובר.

מנהלה קמפיין, זק סילק, הודה לזוג על תרומתם וציין את תרומתו של ראש עיריית ניו יורק, מייקל בולמברג, שתרם רבע מיליון דולר מכיסו לאותה המטרה.

מייקל בלומברג (צילום: Chris Hondros, GettyImages IL)
תרם רבע מיליון בעצמו. מייקל בולמברג | צילום: Chris Hondros, GettyImages IL

"המתנות המדהימות הללו משתי דמויות חשובות נראות מוכיחות עד כמה הם מאמינים בקמפיין שלנו, עליו בונות משפחות רבות בוושינגטון. הן מצטרפות לתרומות רבות של פרטים וארגונים שתומכים באופן גלוי בזכותם של זוגות גאים להינשא".

משאל עם 74 מבקש מהציבור להצביע בעד או נגד זכותם של הומואים ולסביות להתחתן. אותה החלטה שעברה במדינה בפברואר האחרון ברוב של ברוב של 55 בעד מול 43 נגד. באותה החלטה קבע בית הנבחרים בוושינגטון כי יש לאשר נישאים בין בני אותו המין במדינה. אם יאושר משאל העם, תצטרף וושינגטון לשבע מדינות שכבר אישרו נישואים של הומואים ולסביות

סקרים אחרונים מצביעים על כך, ש-54 אחוזים מהציבור תומכים בנישואים גאים. אם משאל העם יאושר, צפוי כי הדבר יסלול את הדרך לשוויון זכויות בנישואים בשאר המדינות בארה"ב, שעדיין לא מותירות לזוגות גאים להינשא.

>> שיר היפ-הופ למען נישואים גאים