>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
חמישה גברים התנפלו עליה. סיהלה סקוטשי
סיהלה סקוטשי בת ה-19 מעיירה קטנה ליד קייפטאון בדרום אפריקה, הייתה שחקנית כדורגל מלאת חיים כשנרצחה באכזריות על ידי חבורת גנגסטרים, כך לפי אתר Gay Star News.

נדומי פונדה, מנהל מרכז סיוע לצעירות לסביות העוברות התעללות ומעשי אונס במטרה להפכן לסטרייטיות, מסר כי האירוע קרה ב-9 בנובמבר, אך עדיין לא מצאו את החשודים.

רבים בקהילת הלהט"ב סובלים מאלימות ואיומים

לדברי עד ראייה שנכח במקום, סקוטשי יצאה מבית קפה בו בילתה עם שתי חברותיה, כשחבורה של חמישה גברים התנפלה עליה, קיללה אותה ולבסוף דקרה אותה בחזה. סקוטשי מתה כעבור זמן קצר בבית החולים. חברה נוספת נדקרה בידה, והשלישית הצליחה לברוח מהזירה.

מקרה הרצח של סקוטשי הוא השישי ברצף מקרים שפוקדים את דרום אפריקה בחודש האחרון. בחודש שעבר שש נשים לסביות הותקפו, ביולי ובאוגוסט שתי נשים לסביות נוספות נרצחו לאחר שנאנסו במה שמכנים המקומיים "אונס תיקון", שמטרתו "להפוך" את אותן נשים לסטרייטיות.

בעוד מצבה של הקהילה הגאה הלבנה בדרום אפריקה טוב ביחד למדינות השכנות ביבשת, הומואים, לסביות, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים שחורים, בעיקר אלה הגרים בעיירות ובפרברים - סובלים מאלימות, הצקות ואיומים במוות על בסיס יומי. לסביות רבות מדווחות על "אונסי תיקון" ועל התעללות.

מלאני ניית'ן, העומדת בראש ארגון זכויות אדם של לסביות, טענה כי המנהיגים המסורתיים של הארגונים הפוליטיים הם האחראים למקרים המזעזעים.