יציאה כזאת מהארון עוד לא ראינו בחיים שלנו. ביום שישי האחרון, 185 שחקנים ושחקניות גרמנים להט"בים החליטו לנסות ולשנות את נקודת המבט הציבורית והמקצועית על המשמעות של להיות שחקן גאה, ויצאו כולם ביחד מהארון. 

ההצהרה הפומבית של הקבוצה פורסמה בעיתון הגרמני הנחשב "זידדויטשה צייטונג", תחת השם "אני בא מעולם שלא סיפר לי כלום על עצמי". "אנו מזדהים כהומואים, לסביות, טרנסג'נדרים, קווירים וא-בינאריים", נכתב בגילוי הדעת שפרסמה הקבוצה הגאה. "עד עכשיו, לא הצלחנו לחשוף בפני העולם את חיינו הפרטיים, מבלי לחשוש מההשלכות על חיינו המקצועיים". 

בראיונות החושפניים שפורסמו לראשונה בעיתון, סיפרו השחקנים והשחקניות כי דנו ביניהם כקבוצה וגילו כי כולם חולקים סיפורים דומים. רבים מהם נזכרו כי לא פעם נאמר להם על ידי אנשים בכירים בתעשייה - במאים, סוכנים, מפיקים ועוד, להסתיר את הזהות המינית שלהם ולהישאר בארון. 

"רציתי להגיע לאירוע חלוקת פרסים וללכת על השטיח האדום עם האישה שאני אוהבת, אבל לחצו עלי לא לעשות את זה, הוזהרתי שזה יהרוס לי את הקריירה", חשפה השחקנית אמה באדינג, שהייתה מועמדת לפרס אמי על תפקידה בסרט "PLAY". השחקנים גם ציינו כי יש מחסור במגוון הסיפורים הלהט"בים שתעשיית הבידור מייצרת, וכי לרוב דמויות להט"ביות מופיעות בשוליים ולרוב סטריאוטיפיות. 

אמה באדינג (צילום: Matthias Nareyek, GettyImages)
השחקנית אמה באדינג | צילום: Matthias Nareyek, GettyImages

"כמובן שאני רוצה לגלם דמויות שנכתבו במקור כלבנות או הטרוסקסואליות, אבל באותה נשימה אני שואל איפה הדמויות השחורות והקוויריות עומדות במרכז הסיפור שלהן?", הוסיף לאמין לירוי גיבה, שחקן תיאטרון שחור גאה. אווה מקבאך, שחקנית בסדרת הדרמה הגרמנית המצליחה ביותר כיום, "זירת פשע", חיזקה אותו ואמרה שהמציאות על המסך צריכה להיות מגוונת יותר, כמו השיא בחיים האמיתיים: "החברה היא בעלת ספקטרום הרבה יותר רחב ומגוון ממה שמקבלי ההחלטות חושבים".

אחרי שהגיעו למסקנה שיש צורך בשינוי תפיסתי אמיתי בתעשיית הבידור, החליטו 185 השחקנים והשחקניות לצאת ביחד מהארון ולדרוש אותו. "כשהתחלנו לדבר על הצעד הזה כקבוצה, לפתע הבנו כי זאת הדרך שבה נוכל לעשות שינוי אמיתי, כקבוצה גדולה", אמרה השחקנית קרין הנשבסקי.