דייויד מת’סון העביר שנים מחייו בניסיון להפעיל על אנשים מגוון "טיפולים", כדי להניא אותם מנטייתם ההומוסקסואליות ולהביאם לנטייה הטרוסקסואלית, לכאורה, רק חבל שכל הזמן הזה הוא היה הומו בעצמו. הוא אפילו כתב ספר בשם "להיות גבר שלם", ובו מתואר "מסע בן שש שנים בנסיון להבין ולענות על האתגרים הקשים איתם מתמודדים גברים בעלי נטיות הומוסקסואליות בלתי רצויות". הוא פעל בין היתר בכתיבת התכניות והברושורים של מוסד ההמרה בארה"ב בו עבד, שם כתב על "המסע אל עבר הגבריות" (זהו גם שם המכון), והציע למטופלים לחוות כל מני חוויות גבריות ביערות.

את התפנית החדשה בחייו של מת’סון, חשף לא אחר מראש המוסד להמרת נטיות בו עבד, שתיאר את מת’סון: "הוא הפך מלהיות ביסקסואל להומו בלבד". מת’סון שאף להבהיר בדיוק מה זאת אומרת להחליף צד, ככה סתם, מהומו לשעבר חזרה להומו - והוא לא מצטער על שום דבר.

"כל הזמן שהעברתי בנישואים סטרייטים, כהומו לשעבר, היה אמיתי וכן ומלא ברכה בשבילי. מרובו יש לי זיכרונות טובים מלאים הודיה על האושר והצמיחה, שהתחוללו בי ובהרבה אחרים. אבל הפסקתי לצמוח והתחלתי למות. אז פצחתי בדרך מעניקת חיים שכבר התניעה תהליך צמיחה. לא זייפתי דבר כל אותן שנים. לא אוקיע את עבודת או אמונתי ב-LDS (זרם בכנסיה המורמונית), ואני בהחלט לא מגנה נישואים בעלי נטיות מעורבות", מצהיר מת’סון.

כדי לבאר את העניין, ב"נישואים בעלי נטיות מעורבות" הכוונה לברית נישואים של גבר ואישה, ובה לאחד מהצדדים לפחות נטיה הומוסקסואלית. כך נראו נישואיו של מת’סון, וכך נראים חיי הנישואים של זוגות מורמונים רבים אחרים העושים זאת בגלוי. הרעיון בגדול הוא לשמור על הצורה, על יכולת ההולדה וכן על דילול התוכן לידי משק בית ורביה בלבד.

>> "ממש לא ציפיתי שחיים יציע לי נישואין ככה"

>> את הדברים המוזרים האלו רק סטרייטים עושים

>> 16 טעויות שהומואים חייבים להפסיק לעשות בסקס

את כל הדברים הללו כתב מת’סון בפוסט שפרסם דווקא על עמוד הפייסבוק של Truth Wins Out, ארגון השם לעצמו למטרה ללחום במכונים להמרת נטיות והשיטות בהן הם משתמשים. בעמוד ענו לו: "אם טיפולי המרה לא הצליחו לעזור לסופרים כמו דייויד מת’סון שכתבו ספרים על המקצוע הבזוי הזה, יהיה זה נאיבי מצד הקוראים לצפות לקבל דבר מכתבים מטעים כמו אלו. טיפולי המרה משתמשים באשמה ובושה כדי להכניע אנשים נואשים ופגיעים, עד שיתכחשו לאנושיותם. זוהי הראייה הסופית לכך שטיפולי המרה הם תרמית".