קהילת הלהט"ב בבריטניה רועשת וגועשת בגלל פעילותו של הארגון ה"גאה" "ברית לה"ב" (LGB ALLIANCE), שהוקם לפני כשנה. בארגון, שמשמו הושמטה האות ט' בכוונה, חברים לסביות, הומואים וביסקסואלים שמוחקים באופן מכוון ומודע את הקהילה הטרנסג'נדרית. 

חברי הארגון מאמינים שמין ביולוגי נצפה ברחם וכי אידיאולוגיות מגדריות עכשוויות הן פסאודו-מדעיות ומהוות איום על אנשים שהנטייה המינית שלהם היא כלפי אותו מין, או לשניהם במקרים של ביסקסואלים. "אנחנו מאמינים כי אידיאולוגיות אלה מבלבלות ומסוכנות לילדים", נכתב בעמוד הבית של הארגון, הטוען שבין חבריו אפשר למצוא אקדמאיים, פסיכיאטרים ועורכי דין.

נציגי הארגון מתעקשים כי "מין הוא בינארי ולא ספקטרום ומגדר הוא תוצר של הבנייה חברתית". הם מדגישים את החשיבות של מין ביולוגי ומבטלים את הזהות המגדרית, מסרבים להוקיע את התומכים הניאו נאצים או ההומופובים שלהם ומשתפים פעולה עם ארגונים שמרניים ואנטי להט"בים, שלעיתים מקשרים בין הומוסקסאליות ופדופיליה. כל אלה ועוד הובילו כלי תקשורת רבים להחרים את הארגון ולתייג אותו בתור קבוצת שנאה, למרות שהם מתעקשים שהם לא טרנסופובים.

לוגו ברית לה"ב
לוגו ברית לה"ב

ככל שהזמן עובר, טענות הארגון, שמנסה בימים אלו לקבל מעמד חוקי של ארגון צדקה, הופכות מופרכות והזויות יותר. בסוף השבוע האחרון פורסמה בטלגרף כתבה אודות הארגון, מלווה בכותרת הביזארית "לסביות עומדות בפני הכחדה, בזמן שטרנסג'נדריות הופכת לנפוצה". "אם אינך מקבלת שלכולם יש זהות מגדרית, את אוטומטית מוגדרת טרנסופובית, מה שאומר שאת לא יכולה לנהל דיון על חיי נשים ומה שקורה ללסביות", צוטטה שם קייט האריס, אחת ממייסדות הארגון.

מייסדות הארגון שהתראיינו לכתבה גרסו כי לסביות עומדות להיעלם מהעולם, משום שבימים אלה הן מעדיפות לעבור התאמה מגדרית ולהפוך לגברים. "אני משוכנעת שאם הייתי גדלה עכשיו הייתי עוברת שינוי מין", אמרה האריס. "לאחרונה דיברנו עם מורה בבית ספר לחינוך מיוחד שסיפר שיש אצלו 24 ילדים טרנסים ואחד א-בינארי, אבל אין הומואים או לסביות. האם לסביות הולכת להיכחד? כן. זה ממש לא קול בבתי ספר ואוניברסיטאות. היום להיות טרנס היא האופציה האמיצה". 

אל העמדות המופרכות והלא מבוססות האלה הצטרף בימים האחרונים אנדרו סאליבן, פרשן פוליטי בריטי-אמריקאי,שכתב בטור לספקטטור. "אני מתגעגע ללסביות. נכון שרוב הגברים ההומואים לא משתלבים יותר מדי בחיים שלהן, אבל לרובנו יש כמה ואנחנו צריכים אותן. הן בודקות את תפיסת המציאות שלנו, מגלגלות את עיניהן בתגובה לנהנתנות שלנו, מראות לנו כיצד חיי נישואים יכולים להיראות ודואגות לנו כשאנחנו חולים. אני מתגעגע ללסביות, כי בימינו רבות מהן הופכות לגברים. כיום, בהשפעת תיאוריות קוויריות, נאמר לאישה לסבית גברית כי כל המכשולים יכולים להיפתר באמצעות הורמונים גבריים". 

העמדות המכעיסות של ברית לה"ב והטור הקרינג'י של סאליבן עוררו זעם בקהילת הלהט"ב הבריטית. הלסביות, שבלי שום ספק עדיין נמצאות בכל מקום (וטוב שכך), לא התכוונו לשתוק לעמדות הרדיקליות האלה. לו אנגלפילד, מנהלת הספורט הגאה הבריטי, התחילה מחאה בטוויטר אחרי ששיתפה תמונה שלה עם ההאשטאג "לסבית לא נכחדת" וסחפה אחריה קהילה שלמה. מאז, הלסביות מרעידות את הרשת החברתית עם מים שכותרתו "איך זה התחיל ואיך זה עכשיו", בליווי תמונת ילדות לצד תמונה עדכנית, שהוכיחו בבירור שהן כאן כדי להישאר.