<< לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
תאכלי את הלב, אסיה

שש עשרה שנה לאחר חלקה הדרומי, ביטלה השבוע צפון קפריסין את החוק האוסר קיום יחסים הומוסקסואלים, ובכך הפכה את אירופה ליבשת השלישית בעולם ללא חוקים האוסרים יחסי מין הומוסקסואלים, אחרי אמריקה ואוסטרליה.

יונתן קופר, מנכ"ל קרן Human Dignity, אמר: "זהו יום היסטורי עבור הומואים באירופה ונצחון גדול לזכויות אדם, שוויון ואמון כבוד האדם. נכון להיום אין שום מקום באירופה בו יחסים הומוסקסואליים נחשבים עברה פלילית ואנחנו גאים לומר שיש לנו תפקיד משמעותי בהבאת הפרק המביש הזה בהיסטוריה האירופית לסיומו".

"לחוקים נגד מעשים פרטיים הנעשים בהסכמה בין אנשים מבוגרים הגורמים להפללה של אותם אנשים אין מקום בעולם המודרני. חוקים ממאירים אלה נגד הומואים, אשר אינם מגנים על אף אחד וגורמים למצוקה עמוקה ונזק להומואים ולסביות, עדיין קיימים ב-82 אזורי שיפוט ברחבי העולם. אבל זה אזור אחד פחות מאתמול, ואת זה אנחנו חייבים לחגוג".

המתנה של 33 שנים הגיעה לסיומה

פאולו קורטטה- נדל, יו"ר משותף של מועצת המנהלים האירופאית של אגודת הלסביות וההומוסקסואלים הבינלאומית ( ILGA ), אמר: "אנו מברכים על ההצבעה של היום. סוף סוף אפשר לקרוא לאירופה יבשת חופשית לחלוטין מחוקים ההופכים את ההומוסקסואליות לפשע. בשנת 1981 קבע בית המשפט האירופי לזכויות אדם בפסק דין היסטורי כי חוקים כאלה הם בניגוד לאמנת זכויות אדם האירופית ויש לבטלם. לקח לאירופה 33 שנים לשחרר לחלוטין את היבשת מחוקים בלתי צודקים ומפלים אלה".

אין תמונה
ואפילו יש כבר אופציות לפונדקאות

צפון קפריסין היא מדינה עצמאית דה-פקטו המשתרעת בחלקו הצפוני של האי קפריסין. היא פועלת כרפובליקה עצמאית ואף הכריזה רשמית על עצמאות ב-1983, אולם לא הוכרה על ידי אף מדינה אחרת למעט טורקיה.

בעוד החלק הדרומי של קפריסין, הנמצא בשליטה של הרפובליקה של קפריסין, ביטל את האיסור על יחסי מין הומוסקסואליים בשנת 1998, צפון קפריסין המשיכה להעניש מפרי חוק בעד חמש שנות מאסר. יחסים חד מיניים בין נשים היו פטורים מהחוק.