הקומיקאית הבריטית אדי איזרד, הנחשבת לאחת המצליחות בהיסטוריה, הכריזה כי משימת חייה הנוכחית היא להפוך לחברת הפרלמנט הבריטי הטרנסג'נדרית הגלויה הראשונה. איזרד בת ה-58 סיפרה בראיון לעיתון סאנדיי מורנינג כי היא מתכוונת לרוץ לחיים הפוליטיים, הביעה עמדה נחרצת כלפי ראש הממשלה הנוכחי, בוריס ג'ונסון, ונשבעה לעזור ככל שתוכל לראש האופוזיציה קיר רודני סטארמר להיבחר. 

בית הנבחרים הבריטי כולל 650 מושבים, עליהם יושבים בימים אלה 56 מחוקקים ומחוקקות חברי הקהילה הגאה. אבל למרות זאת, עוד לא היה חבר או חברת פרלמנט בני הקהילה הטרנסג'נדרית. ב-2013 חשפה ניקי סינקלייר, חברת הפרלמנט האירופי לשעבר כי היא טרנסג'נדרית, אך היה זה לאחר שנבחרה לתפקיד. 

"רציתי לרוץ כבר בבחירות הקודמות ב-2019, אבל לא היה כיסא פנוי, אבל אני כאן עכשיו", אמרה. "אני אקטיביסטית מאז 2008, חברת מפלגת הלייבור מאז 1995. אני אשמח להיבחר ולהיאבק כדי להביא את קיר סטארמר להיות ראש הממשלה הבא. אני לא סומכת על בוריס ג'ונסון, הוא שקרן וזו לא דוגמה טובה לילדים שלנו, להגיד שאם אתה שקרן אתה יכול להיות ראש ממשלה".

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון (צילום: Stefan Rousseau- WPA Pool/Getty Images)
"הוא שקרן. זאת לא דוגמה טובה לילדים שלנו". בוריס ג'ונסון | צילום: Stefan Rousseau- WPA Pool/Getty Images

מגפת הקורונה תוקעת את האנשים בבתים ומעמיקה את השסע בין הקבוצות השונות בחברה, ואיזרד מספרת כי הדרך בה מגפת הקורונה פגעה בנורמליות מילאה אותה במוטיבציה להתמודד על מקום בבית הנבחרים. "זו תקופה של פילוג במדינה שלנו וברחבי העולם, אבל לא, בואו ניצור חיבורים. בזמן הקורונה אנחנו חייבים ללמוד אחד מהשני, להושיט יד, לא להיכנע להפרדה", אמרה. "הזדמנות הוגנת בחיים צריכה להיות הזכות של כל אדם בעולם".

בעבר, איזרד הגדירה עצמה קרוסדרסר ואמרה על עצמה שהיא "לסבית הכלואה בגוף של גבר". היא התחילה ללבוש בגדי נשים בגיל 23 ומופיעה כך מאז שנת 1992, אבל חשוב לציין כי שהלבוש שלה הוא לא חלק מהשואו שלה או פטיש מיני. "אני לא קוראת לזה דראג, אני גם לא קוראת לזה קרוסדרסינג. זאת פשוט הדרך בה אני בוחרת להתבטא", אמרה בעבר. כשנשאלה לפני שנתיים מהי לשון הפנייה המועדפת עליה ענתה שזה תלוי ההופעה שלה באותו רגע, אך לאחרונה ביקשה לפנות אליה בלשון נקבה בלבד.