לפי מחקר שנערך במכון הלאומי לסטטיסטיקה בתחום הבריאות של ארה"ב, הומואים לסביות וביסקסואליות חווים יותר קשיים בהירדמות ובשינה מאשר הטרוסקסואלים. המחקר סקר שאלונים של למעלה מ-10,000 גברים ונשים במהלך השנתיים האחרונות. הסטטיסטיקה מראה שהומואים, לסביות ובעיקר ביסקסואליות חוות רמות שונות של ירידה באיכות השינה. גברים דיווחו על קושי להירדם, בעוד נשים מתקשות לשמור על שינה רציפה לעומת חברותיהן הסטרייטיות.

הקבוצה שהראתה את הפער הגדול ביותר היא קבוצת הנשים הביסקסואליות, שעלולות למצוא יותר קושי בהירדמות וגם לנוח בשינה רציפה. 6% יותר נשים ביסקסואליות, כך נמצא במחקר, אינן ישנות את כמות שעות השינה המומלצת, לעומת הנבדקות הסטרייטיות. ובנוסף על כך, מרבית הנשים הביסקסואליות העידו בסקר כי אינן מרגישות שנחו די בלילה. אף קבוצה אחרת לא הראתה ריכוז דומה של הפרעות בשינה.

>> "ניסיתי להתאבד בעקבות טיפול ההמרה שעברתי"

>> "תפסתי את בעלי על חם במקלחת עם חבר טוב שלי"

החוקרים מסכמים: "הראיות שנאספו מהומואים, לסביות ונשים ביסקסואליות מוכיחות ששנתן גרועה משל מקבילתן הסטרייטית. מחקר לשם הבנת הפערים עשוי לתרום לפתרון השאלה מדוע מיעוטים מיניים מסוימים הם בסיכון גבוה יותר לאיכות שינה פחות טובה". הם מקווים שהמחקר "יוכל לשפוך מעט אור על הדרך הנאותה לשיפור הבריאות בקרב מיעוטים מיניים".