כוכבת "וויל וגרייס" דברה מסינג מקדישה הרבה זמן להביע את דעותיה ועמדותיה בטוויטר, והן אף פעם לא מתיישבות עם עמדותיו של נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, איתו מסינג הספיקה להסתכסך בעבר. עכשיו היא שוב פעם מוצאת את עצמה בקו האש אחרי שצייצה נגד הנשיא, אלא שהפעם היא הסתבכה לא עם טראמפ, אלא עם כל הקהילה הגאה. 

בשבוע שעבר, ראש ארגון הבריאות העולמי, תאודרוס אדהנום גברה יסוס, שיבח ברשת החברתית את קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל על מלחמתה בנגיף הקורונה בגרמניה. מסינג לא הייתה מסוגלת להחזיק בבטן את הזעם שלה ושיתפה את הציוץ עם התייחסות ברורה וחד משמעית נגד טראמפ: "אתה חלש, מפוחד, טיפש, חסר יכולת, רשלן, שקרן, נקמן, נרקיסיסט ופושע. אני מקווה שתחייה חיים ארוכים בכלא, שם תהפוך לבן הזוג המועדף על כל האסירים".

הציוץ שדברה מסינג מחקה (צילום: twitter)
הציוץ של דברה מסינג שנמחק: "שתהפוך לבן זוג המועדף של כל האסירים" | צילום: twitter

אנחנו לא בטוחים מה חשבה לעצמה השחקנית בזמן שהקלידה את השורות האלה, אבל מעטים האנשים שקיבלו אותו בברכה. חלק טענו שהוא הומופובי ואחרים אמרו שהיא לא צריכה לאחל לאף אחד תקיפה מינית. "אני אוהב אותך דב, אבל אל תכניסי למשוואה מין הומוסקסואלי כהעלבה", צייץ אחד, ואחר כתב "וואו, את ממש הומופובית. כרגע שמת בסיכון הרבה נערים להט"בים בסיכון. תודה באמת". 

הדיווחים באתרי החדשות לא איחרו להגיע וחלק מיהרו להאשים את מסינג בהומופוביה. מסינג כנראה הבינה את הטעות שלה די מהר, מחקה את הציוץ הנוראי והתנצלה על האמירות שלה. התנצלות. "הייתי בעלת ברית של קהילת הלהט"ב במשך עשורים. אין סיכוי שהתייחסתי ללהט"ב, אהבה קווירית או מיניות", אמרה. "זה לא הרגע הגאה ביותר שלי, אבל ישנם קורבנות רבים ורציתי שהנתונים יופנו אליו. אני מתנצלת על הדרך הפוגענית שבה עשיתי זאת".

למרות המילים הקשות, היה מי שקם להגן על השחקנית: "דברה, אין סיבה להתנצל. את היית בעלת ברית מדהימה לקהילת הלהט"ב עוד מאז שאני זוכר את עצמי. אוהבים אותך, ומקבלים את תמיכתך במאבק המתמשך למען שוויון לכולם".