היציאה מהארון של כוכב הכדורגל האוסטרלי ג'וש קבאלו לפני כשבועיים עוררה השראה אצל אחד מכוכבי פדרציית הכדורגל הספרדית המלכותית, שבחר לחשוף במכתב מרגש כי הוא ביסקסואל, אם כי לעת עתה הוא בחר להישאר בעילום שם. 

"קודם כל, אני רוצה להביע את ההערכה האינסופית שלי לג'וש קבאלו על כך ששיתף את כולנו ברגשות שלו", כתב שחקן הכדורגל הספרדי בתחילת המכתב, שפורסם בעיתון "מונדו דפורטיבו". "ועכשיו אני אגיד, כמוהו, שכן, אפשר לשחק כדורגל או כל דבר אחר ולהיות הומו, או ביסקסואל, כמו שאני מגדיר את עצמי. היום אני מחליט להעביר את המסר הזה". 

כוכב הכדורגל האלמוני המשיך וסיפר שבמשך השנים זו הפכה להיות משימה קשה "להסתיר" את הנטייה המינית מבני משפחתו וחבריו. "כבר זמן רב שאני הולך בדרך של להיות עצמי, ליד המשפחה, ליד החברים וליד שאר השחקנים בקבוצה שלי", המשיך, אבל ציין שלמרות שהוא שלם ופתוח בנוגע למיניות שלו, הוא בחר להישאר אלמוני לעת עתה. "אני מעריך את העובדה שאני יכול להשאיר את הצדדים האישיים בנפרד מהעבודה, ויש לי את הזכות המלאה להגן עליה". 

הכדורגלן הספרדי הסביר את הבחירה לצאת מהארון, אבל להישאר בעילום שם. "אני חושב שזה חשוב לקחת את הצעד הזה ולספר על החיים הפרטיים, כדי להראות שאדם יכול להקדיש את עצמו לחיים המקצועיים האלה, בלי קשר למי ומה שהוא". 

עוד סיפר השחקן שהוא נמצא במערכת יחסים ארוכה עם גבר ושיתף בעליות ובמורדות שהשניים חוו לאורך הזוגיות. "יש לי מזל גדול שהוא נמצא לצידי. הוא אדם נפלא שליווה אותי לאורך כל התהליך הזה. הוא הבין אותי, למרות שהרבה פעמים היה מעורב בזה סבל, ביחד ולחוד". 

את המכתב מעורר ההשראה סיים הכדורגלן בנימה חיובית ועודד שחקנים אחרים שאולי נאבקים עם המיניות שלהם. "אני מקווה שהמילים האלה יעזרו לדברים להיות כמו שהם צריכים להיות, שכולם יוכלו להיות מי שהם מבלי לחשוש מהתוצאות". 

השחקן הספרדי אמנם נשאר אנונימי, אבל הוא מצטרף לרשימה הולכת וגדלה של שחקנים פעילים מהשורה הראשונה שיצאו מהארון בשנה האחרונה: בנוסף לקבאלו, יצאו מהארון גם שחקן הפוטבול קרל נסיב ושחקן ההוקי לוק פרוקופ