>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

בראד פיט עם משקפיים (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
חיזוק מהוליווד. בראד פיט | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL
אחרי תרומתו הנדיבה של ביל גייטס למען קמפיין נישואים גאים, שהחליט לנדב חצי מיליון דולר למען המטרה החשובה, והתגייסותו של ראש עיריית ניו יורק, מייקל בולמברג, לטובת העניין עם רבע מיליון דולר, כעת מגיעה התמיכה גם מהוליווד.

בראד פיט, שמקפיד להתבטא רבות למען זכויות הקהילה הגאה ביחד, הודיע על תרומה נדיבה של עד 100,000 דולר לטובת העניין, זאת על מנת לרתום את שאר האוכלויסה לטובת הקמפיין. קמפיין זכויות האדם (Human Rights Campaign) מסר, כי פיט הודיע על תרומתו בשבוע שעבר במכתב ששלח לארגון כתב: "לא ייתכן שמערכות יחסים של בני אדם יהיו נתונים להצבעה של אנשים".

פיט מסביר במכתב כי הוא מגויס לטובת הקהילה הגאה. "אני לא מתכוון לסגת מהמאבק לשוויון לזוגות גאים והיכולות שלהם להינשא, אז זה מה שאני מתכוון לעשות. אם תתרמו את חלקכם לנושא החשוב ב-24 השעות הקרובות, אכפיל את הכסף – כל דולר יוכפל. עד הסכום המקסימלי, 100 אלף דולר".

לפני מספר חודשים צוטטה אמו של פיט כשהיא מתבטאת נגד זכויות הקהילה הגאה. במכתב שכתבה ביולי האחרון לעיתון ספינגפילד ניוז-לידר, המתפרסם במדינת מיזורי, קראה ג'יין פיט לציבור להצביע למועמד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית, מיט רומני. הסיבה: תמיכתו של אובמה בנישואים בין בני אותו מין.

הצבעה בארבע מדינות

נישואים גאים יעלו להצבעה בארבע מדינות בארה"ב בקרוב: מרילנד, מיין, מינסוטה ווושינגטון הבירה. ההחלטה לאשר נישואים גאים בוושינגטון עברה בפברואר האחרון ברוב של ברוב של 55 בעד מול 43 נגד. באותה החלטה קבע בית הנבחרים בוושינגטון כי יש לאשר נישאים בין בני אותו המין במדינה. כעת מחכים במדינה למשאל עם 74 שיתקיים בחודש הבא. אם יאושר, תצטרף וושינגטון לשבע מדינות שכבר אישרו נישואים של הומואים ולסביות.

קמפיין זכויות האדם גייס כבר למעלה מ-8 מיליון דולר למען הפיכתם של נישואים גאים לחוקיים במדינה.

>> שיר היפ הופ למען נישואים גאים