בשנים האחרונות, יותר ויותר שורדי טיפולי המרה חושפים את הזוועות שעברו עליהם ומוכנים לשתף את העדות הכואבת. המגמה הזו מתחילה להתפשט ברשת החברתית טיקטוק, שם כוכבי הפלטפורמה משתפים את העוקבים שלהם בסיפורם האישי בעזרת ההאשטג conversiontherapy (טיפולי המרה), שכבר צבר קרוב ל-10 מיליון צפיות ונמצא בעלייה מתמדת. 

אחד מהם הוא מייק דורן (30), שהחל לפרסם סדרת סרטונים בנושא עם כניסתו לסגר בשל התפשטות מגפת הקורונה. הזמן הרב שהעביר עם עצמו בבית לא הותיר לו ברירה אלא לשוב ולהיזכר בימים הקשים, מה שגרם לו לשקוע בדיכאון ולצאת בהחלטה לשתף את העולם בתקופה הנוראית בחייו. 

דורן נזכר ביום שבו יצא מהארון בפני הוריו כשהיה בן 15. "זאת הייתה טעות", אמר, "הם לא התמודדו עם זה טוב. אבא שלי אמר 'הבן שלי לא הולך להיות הומו', ואמר שלי אמרה 'אנחנו נתקן את זה'. כמה ימים אחר כך הגיעו אלינו הביתה שני גברים, הם תפסו אותי, זרקו אותי לתוך רכב ואמרו שאני לא הולך לראות את ההורים שלי זמן מה. הייתי ממש מבולבל ואסור היה לי לשאול שום שאלות. ההורים שלי אפילו לא היו שם, הם היו בחלק אחר של הבית. לא אמרו להתראות ולא סיפקו שום הסברים".

@mikecult

Part 3. Conversion therapy ##gay ##gaytiktok ##lgbtqia ##conversiontherapy ##mystory

♬ original sound - mikecult

"הגעתי ל'מחנה משמעת' ואכסנו אותי בחדר לבד בגלל שאני הומוסקסואל", המשיך דורן, "היו מעירים אותי בשעות נורא מוקדמות. הייתי מתפלל, הולך לכנסייה ונפגש עם 'מדריכים רוחניים', שהיו אומרים לי שאני תועבה והולך להישרף בגיהנום. בכל יום הייתי צריך לנקות ולחפור בורות בזמן שאני מקריא ציטוטים מהתנ"ך. התעללו בי פיזית אם הייתי עושה משהו שהם לא אישרו לי לעשות, העליבו אותי בלי הפסקה, כי לטענתם אם לא הייתי מפחד מאלוהים לא הייתי משתנה. הייתי שם תקופה ארוכה, אבל זה לא הסתיים אחרי שחזרתי הביתה". 

דורן מספר שאחרי העינוי המתמשך שעבר, הוא שב לבית הוריו רק כדי להמשיך להיות כלוא שם. חדר השינה שלו רוקן מחפצים, החלון נאטם, הידית הפנימית בדלת הוסרה ומנעול הותקן על הדלת מבחוץ. "הייתי נעול שם במשך הרבה זמן. אסור היה לי לעשות כלום חוץ מלפגוש אנשי דת ומטפלים. נאמר לי שוב ושוב שאני כלום ושום דבר, שהנשמה שלי שייכת לשטן, שעדיף למות מאשר לחיות ככה". 

גם מרי בת ה-20 שרדה טיפולי המרה והעלתה לטיקטוק את הסרטון "איך לשרוד טיפולי המרה", שזכה לחצי מיליון צפיות מאז עלה לראשונה. "אל תספרו להם כלום על העבר שלכם", הזהירה בסרטון, "אתם לא יכולים לספר להם על שום דבר טראומטי בחיים שלכם. הם יכנסו לכם לתוך הראש וישכנעו אתכם שזאת הסיבה שבגללה אתם להט"בים". 

@godsgayestangel

Part 1 ##conversiontherapy ##conversiontherapysurvivor ##mikepence ##thesagaends ##trump ##impeach45 ##lgbt ##lgbtq ##lesbian ##bi ##winterbreak ##vlogmas

♬ original sound - merryskelton75

מרגע פרסום הסרטון החלה מרי לקבל אינספור הודעות. רובן הודעות תמיכה, אבל מרי מספרת שלפחות 50 אנשים בסיכון פנו אליה בבקשה לעזרה, ועוד 20 שורדי טיפולי המרה אחרים, מבני עשרה ועד אנשים בשנות ה-40 לחייהם. "קיבלתי הודעות מחרידות מילדים, עד כדי כך שהייתי צריכה לערב את רשויות החוק כדי לחלץ אותם", העידה. 

מחקר שערכה אוניברסיטת UCLA האמריקאית קבע כי 700 אלף אזרחי ארצות הברית עברו טיפולי המרה, לפחות חצי מהם בעודם קטינים. חשוב לציין, כי טיפולים מסוג זה, שנעים בין ייעוץ עד עינויים והשפלות של ממש, הוכחו באופן גורף פוגעניים וככאלה שעלולים לגרום לנזק נפשי כבד, ולכן במדינות רבות אסרו על טיפולי המרה בקטינים.