המעריצים שוב פעם יורקים אש על ביונסה: אחרי שההופעה האחרונה שלה בדובאי לא כללה שירים מאלבומה החדש, Renaissance, עלתה הזמרת אמש לקבל את פרס הגראמי על אלבום הדאנס-אלקטרוני הטוב ביותר ושברה שיא זכיות בטקס. בנאום הזכייה שלה היא חלקה כבוד לדודה המנוח ג'וני, שמת מאיידס והיה אחד האנשים שהיוו השראה לאלבום, והודתה "לקהילת הקווירים על האהבה ויצירת הז'אנר". 

אבל לא מעט מעריצים סירבו לחבק את המחווה וחשפו אותה כצבועה. "ביונסה מודה לקהילה הקווירית ואז נוסעת לדובאי, איפה שהורגים אותנו – בשביל לשיר", נכתב באחת התגובות הרבות על הזמרת בת ה-41, שההופעה שלה בחודש שעבר הגיעה אחרי מספר שנים שבהן לא הופיעה לצד ביקורות, בעיקר על הבחירה לקיימה במקום שבו הומוסקסואליות היא מחוץ לחוק.

"ביונסה מודה לקהילה הקווירית בטקס הגראמי שניות אחרי שהופיעה בדובאי. בכנות, אני כל כך שמח שהיא בעצם הפסידה את פרס הגראמי לאלבום השנה" ו"ביונסה מודה לקהילה הקווירית בנאום הגראמי, אבל קיבלה סכום סחטני כדי להופיע לאחרונה איפה שלהיות גיי זה לא חוקי ויכול להגיע לעונשי מוות. זה נראה לי צבוע משהו" – היו רק חלק מהתגובות הזועמות.

ביונסה (צילום: Kevin Mazur, Getty Images)
ביונסה בהופעה שעוררה זעם | צילום: Kevin Mazur, Getty Images

"לביונסה יש 32 פסלוני גראמי, היא הטובה ביותר בכל הזמנים", כתב אחד המעריצים. "אבל אנחנו עדיין צריכים להטיל עליה את האחריות על כך שיצרה את האלבום הזה עבור אנשים קווירים, ועדיין הלכה להופיע במקום שלא מותיר להיות קוויר", הוסיף. "האם אני היחיד שחושב שביונסה לא הייתה צריכה לנצח? כי האלבום שלה הוקדש לקהילה הקווירית השחורה, ואז היא נסעה לדובאי – שמחרימה כל דבר קווירי – בשביל לעשות רווח מהיר? היא הודתה לקהילה בטקס הגראמי, אחרי שזה עתה שילמו לה 24 מיליון דולר להופעה בדובאי - איפה שהומוסקסואליות ושינוי מגדרי הם לא חוקיים. למה כל המגה סלבריטאים האלה חושבים שהם יכולים לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה?".

זמן קצר לאחר ההופעה המדוברת בדובאי, לרגל השקת המלון היוקרתי רויאל אטלנטיס, יצא להגנתה של ביונסה אביה, מת'יו נואלס, שטען כי המופע של בתו, ששברה את שיא זוכי הגראמי עם 32 פסלונים, דווקא "איחד בין אנשים" והיה מאוד "מגוון".