>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
בקרוב על המדפים? אוריאו

בדומה לצה"ל מינוס השערורייה, העלתה רשת העוגיות העולמית, אוריאו, פוסט מיוחד בפייסבוק לרגל אירועי הגאווה בארה"ב ובו עוגייה בצבעי הקשת. אל התמונה החביבה צורפה ההודעה הבאה: "תומכים בגאווה באהבה (Proudly Support Love)". מטעם הרשת נמסר, כי מדובר באילוסטרציה והעוגייה היא לא לסבית במציאות.

עצומה למען עוגייה אמיתית

הפוסט, שפורסם בעמוד הפייסבוק בו חברים למעלה מ-26 מיליון חברים, זכה ל-122,684 לייקים ביום פרסומו, 25,627 שיתופים ברשת ולמעלה מ-14,260 הודעות של גולשים. באופן לא מפתיע, חלק מהתגובות היו דווקא שליליות: "אני לא מחבבת את החברה ואת המוצרים שלה. אני לא מתכוונת לקנות בחברה בעלת דעות כאלה", כתבה אחת בשם דבי דוונר.

גולשת אחרת דווקא החליטה לברך את החברה על המהלך: "אני יודעת באופן וודאי, כי אותם גמדים במפעל בתוך היער, שמכינים את העוגיות – כולם גייז. הם עובדים תחת חוזה עם נבריסקו (חברת האם) שנים רבות לפני שאוריאו יצאה מהארון כתומכת בקהילה הגאה. כל עוגיית אוריאו שאכלתם מאז ומעולם, נאפתה על ידי גמד הומו. אני מודה להם על העבודה הקשה".

במקביל עלה קמפיין לרשת, הקורא להפוך את הפוסט למציאות ולייצר עוגיות צבעוניות שכאלה. לאף אחד לא הזיק קצת צבע מאכל. או שכן?

>> אני אוהב את הבן ההומו שלכם. למה אתם לא?

>> עומר שריף הבן: "אני הומו ויהודי"