זה לא סוד שהקריירה של וויליאמס זינקה במידה רבה בעקבות שגעון הפופ בסצנה הלהט"בית של שנות ה-90 עם Take That. שמועות על היותו הומו היו יותר ממתבקשות, אבל ב-2005 עלה לוויליאמס והוא החליט לתבוע את הצהובון הבריטי The People שפרסם, לטענת וויליאמס, מידע שקרי בנוגע לפעילותו המינית.

חלק מהמעריצים ראו בתביעה צעד דרסטי מדי בניסיון להגן על ההטרוסקסואליות שלו, והרגישו שוויליאמס יורק בפניהם של המוני המעריצים ההומואים שלו. אחרי הכול, למה לו להכחיש בכל הכוח משהו שכנראה אין לו בעיה איתו?

רובי וויליאמס בישראל, 2015 (צילום: אורית פניני)
"הייתי מוכן לעשות הכול כדי לגרום לזה לקרות, ועשיתי" | צילום: אורית פניני
רובי חושף במגזין האחרון של אטיטוד מדוע בחר להרחיק לכת בדרכו להגן על האמת, בטענה שלא היה מסוגל לסבול יותר את השקרים שפרסמו מדורי הרכילות. "היו שקרים וסנסציות בכל מקום וכל הזמן, הייתי מאוד מתוסכל. אז התרכזתי בספר שלי, שם הכל יהיה 100% אמיתי", הוא מסביר.

"באותו שבוע שיצא הספר שלי, איזה בחור אמר שהייתי במנצ'סטר, שדיברנו, שלקחתי אותו ביד לכיוון התעלה ומצצתי לו את הזין. אז הבעיה שהייתה לי בזמנו עם המקרה, הוא שזה היה לא נכון, ושהוצאתי ספר אמיתי. זה פגע בי והרגיז אותי".

"אם הייתה דרך לתבוע מישהו בעיתונות באותו זמן, הייתי מוכן לעשות הכול כדי לגרום לזה לקרות, ועשיתי", הוא מוסיף, "לא משנה אם זה מישהו שאמר שאני גיי או מישהו שאמר ששכבתי עם אנשים שלא הייתי איתם". וויליאמס מודה שהיו לו חששות בנוגע להשפעה של המהלך על מעריציו ההומואים ועל יחסה של הקהילה הלהט"בית בכלל. הוא מסכם: "זה לא קשור להומואים בכלל, זה פשוט כי הם שיקרו."