המוזיקאית האמריקאית-יהודייה עזרא פורמן (34), שהייתה אחראית בין היתר לפסקול של "חינוך מיני", להיט הענק של נטפליקס, יצאה מהארון כטרנסג'נדרית בפוסט חשוף ואמיץ באינסטגרם. "רציתי לשתף עם כולם את העובדה שאני אישה טרנסית", כתבה פורמן בפוסט והוסיפה דבר נוסף שאיש לא ידע עליה: "וכבר יותר משנתיים שאני גם אמא". 

פורמן, שהגדירה עצמה עד לאחרונה כ-בינארית, סיפרה כי היססה תקופה ארוכה להשתמש במילים "אישה טרנסית" ו"אמא". "הגעתי עם עצמי להבנה שאני אישה. בשבילי זה מורכב וזה מורכב להיות כל סוג של אישה", המשיכה. "אני מאוד גאה שהבנתי על עצמי שאני טרנסית ולעובדה שאני יכולה להגיד את זה. זה לא היה מסע קל". 

עזרא פורמן (צילום: Robin Little, GettyImages)
עזרא פורמן | צילום: Robin Little, GettyImages

לאורך כל הקריירה שלה, פורמן התגאתה רבות בזהות היהודית שלה והיא מציינת אותה באופן ישיר בכל חמשת האלבומים שהוציאה. היא למדה בבית ספר יהודי באוונסטון (אילינוי, ארצות הברית), הופיעה עם ציצית ודיברה רבות על פילוסופיה יהודית במופעים שלה. בשנים האחרונות פורמן העמיקה בזהות היהודית, החלה לשמור מצוות ואף ללמוד בבית כנסת אורתודוקסי. עוד בשנת 2016, אמר פורמן כי היא שומרת שבת, הפסיקה להופיע במהלכה וקוראת את פרשת השבוע בהופעות שלה. 

"על להיות אמא: יש הרבה אהדה בפומבי על קסם ההורות", כתבה פורמן. "זה יפה, קדוש ואני אוהבת את זה. לא יצאתי עם הבשורה על היותי אמא מהפחד שיבקרו אותי ויהיו שיפוטיים לגבי זה, כאילו זה עסק של מישהו אחר חוץ משלי ושל המשפחה שלי". 

עזרא פורמן (צילום: Gus Stewart, GettyImages)
עזרא פורמן | צילום: Gus Stewart, GettyImages

למרות זאת, פורמן הסבירה מדוע בחרה לחשוף את הפרטים האלה דווקא עכשיו. "אחת הבעיות בלהיות טרנס היא שיש מעט מאוד דוגמאות על איך החיים של טרנסיות מבוגרות יכולים להיראות", הסבירה. "לגדול להיות מאושרת ולא למות צעירה. כשנולד לנו התינוק היו לי אפס דוגמאות על אמהות טרנסיות. חשוב לי להיות ידועה כיהודית קווירית, בשביל לשמש דוגמה ולהראות שזה אפשרי. כמו שאני אוהבת לומר - יש דרכים שונות לנגן רוק, כמו שיש דרכים שונות להיות יהודי". 

בקרב המעריצים הבשורה התקבלה באהדה רבה. "אני מאזינה למוזיקה שלך כבר הרבה זמן", נכתב באחד הפוסטים. "אני בעצמי א-בינארי אבל מזדהה מאוד עם ההרגשה שלך שהתשובה מורכבת. אני רוצה להיות הורה בעתיד ולקיים חיי משפחה, ולראות אותך זה משמעותי עבורי וגורם לי להרגיש שהחיים שאני רוצה בהם אפשריים, תודה רבה".

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Ezra Furman (@ezra.furman.visions)