חילופי השלטון בארצות הברית מתקרבים וככל שהזמן עובר מתגלים עוד ועוד סיפורים המצביעים על הפערים והמתחים שהיו בין הנשיא טראמפ ורעייתו מלניה במהלך ארבעת השנים האחרונות. בימים אלה נמצאת הגברת הראשונה תחת מתקפה ברשתות החברתיות בעקבות ציוץ תמים לכאורה על עץ חג המולד המסורתי, מה שאולי יכול להסביר את התזמון הנוח של פרסום הידיעה הבאה. 

על פי הדיווח בוושינגטון בלייד, מקורות רפובליקנים מתוך הבית הלבן סיפרו כי במהלך חודש הגאווה שנערך ביוני האחרון, ביקשה מלניה להאיר את הבית הלבן בצבעי הגאווה. אם התוכנית שלה הייתה יוצאת לפועל, זו הייתה הפעם השנייה בהיסטוריה בה ביתו של נשיא ארצות הברית מואר בצורה זו, אחרי שהדבר קרה לראשונה בשנת 2015, במהלך כהונתו של ברק אובמה, אחרי שבית המשפט העליון פסק לטובת שוויון בנישואים בכל רחבי המדינה. 

מהדיווח עולה כי מלניה רצתה לחזור על המחווה הזו כדי לבטא סולידריות עם הקהילה הגאה, אבל הדבר נאסר עליה. למרות שהמקורות לא מסרו מידע ספציפי על האיש שדאג לטרפד את המהלך, הם האמינו כי לראש הסגל של הבית הלבן באותם ימים, מארק מדוז, הייתה יד בדבר. 

מלניה טראמפ (צילום: Alex Wong, GettyImages)
מלניה טראמפ | צילום: Alex Wong, GettyImages

מדוז, שמונה לתפקיד בחודש מרץ האחרון, דאג לאורך כל הכהונה הקצרה שלו לחסום כל ניסיון להפגין תמיכה בקהילה הגאה. המקורות הרפובליקנים מהבית הלבן שדיברו עם וושינגטון בלייד אמרו כי הוא היה האדם שדאג שהבית הלבן יתעלם לחלוטין מחודש הגאווה האחרון, ואף רמזו כי הוא היה אחד הגורמים המרכזיים שהובילו את טראמפ לא לציין בשום צורה את קיומו של חודש הגאווה בטוויטר. 

טראמפ אמנם התעלם לחלוטין השנה מקיומם של אירועי הגאווה, אבל בשנה שעברה הוא דווקא צייץ על כך בטוויטר והפך לנשיא הרפובליקני הראשון שמאזכר את חודש הגאווה. יכול להיות שהיו אלה הבחירות המתקרבות והשפעתו של מדוז, שהובילו אותו לקחת צעד אחורה. 

כמה חודשים אחרי אותה תקרית ושבוע לפני הבחירות, פרסמה מלניה סרטון בו אמרה שהיא "בשוק" מכך שאנשים חושבים שהנשיא מחזיק בעמדות אנטי להט"ביות. הסרטון, שפורסם בעמוד הטוויטר של ארגון להט"בי שמרני-רפובליקני, זכה ללעג ברשתות החברתיות.

"הייתי המומה לגלות שכמה מהאנשים החזקים האלה מנסים לצבוע את בעלי כאנטי-גיי או נגד שוויון", אמרה מלניה בסרטון, כשברקע מוזיקה מאוד דרמטית. "זה לא יכול להיות רחוק יותר מהמציאות". עוד טענה הגברת הראשונה שטראמפ היה הנשיא האמריקאי הראשון שתמך בנישואים גאים, למרות שהתבטא באופן נחרץ לא פעם על התנגדותו לכך, גם שנים לפני שנבחר. לצורך השוואה, אחרי שבית המשפט העליון פסק ב-2015 לטובת שוויון בנישואים, אמר אובמה "צריך להתייחס לכל האנשים באופן שוויוני לא משנה את מי הם אוהבים".

נדמה שבסביבתה של מלניה עושים את מירב המאמצים כדי להרחיק אותה כמה שרק אפשר מעמדותיו לכאורה של בעלה הנשיא ומנסים להדגיש כי ניסתה ככל יכולתה לאזן את הגישה האנטי להט"בית שלו. טראמפ אמנם היה נשיא טוב למדיניות החוץ של ישראל, אבל הוא היה הרבה פחות טוב לקהילה הגאה בארצות הברית, ובעיקר לקהילה הטרנסית, שמסכמת את 2020 בתור אחת הקטלניות ביותר עבורה - מאז תחילת השנה נרצחו לא פחות מ-37 נשים טרנסג'נדריות, שהאחרונה היא מלכת היופי יוני קארי