>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם? 

אין תמונה
סמל לתקווה ללהט"בים ברוסיה. אלטון ג'ון
במהלך הופעה חיה של אלטון ג'ון בעיר מוסקבה, פנה הכוכב הענק לקהל והביע ביקורת על החוקים האנטי להט"בים ברוסיה. "אני מאוד עצוב והמום מהחקיקה הנוכחית נגד קהילת הלהט"ב כאן ברוסיה. לדעתי זה לא אנושי וגורם לבידוד", אמר ג'ון.

"בעקבות החקיקה הזו, היו אנשים שדרשו ממני להמנע מלבוא ולהופיע כאן ברוסיה. אבל רבים רבים יותר ביקשו ממני לבוא ואני הקשבתי להם. אני אוהב לבוא לכאן. אני רוצה להראות להם ולעולם שאכפת לי ושאני לא מאמין בבידוד אנשים".

ג'ון, שהקדיש את הופעתו לצעיר וולדיסלב טורנובוי בן ה-23, שנרצח על ידי חבריו בתחילת השנה לאחר שיצא בפניהם מהארון, המשיך לדבר על איך מוסיקה מאחדת בין אנשים ללא קשר לגילם, גזעם, דתם או המיניות שלהם. "הסתכלו סביבכם הלילה. אתם רואים גברים, נשים, צעירים וזקנים, הומוסקסואלים והטרוסקסואלים. אלפי אנשים רוסים נהנים מהמוזיקה", הוא אמר. "כולנו כאן יחד בהרמוניה והרמוניה היא זו שיוצרת משפחה מאושרת וחברה חזקה".

ג'ון בן ה-66 מסמל את כל מה שהחוקים ברוסיה מתנגדים לו: הוא הומו מוצהר שיצא מהארון בפומבי בשנת 1988. הוא חי עם בן זוגו דיוויד פרניש לאחר שקשרו את הקשר בשותפות אזרחית, והם מגדלים יחד שני ילדים שנולדו מאם פונדקאית. בנוסף לחייו האישיים, הוא אחד התומכים הגדולים של תכניות שנועדו לעזור לנשאי HIV. בשנת 2009 אוקראינה סירבה לתת לו לאמץ פעוט עם HIV.

אין תמונה
הומו, נשוי ומגדל ילדים בגאווה. כל מה שברוסיה מטיפים נגד

ג'ון הוא האמן המערבי הגדול הראשון הידוע בתמיכתו  בזכויות להט"בים, שמגיע להופיע ברוסיה מאז חתם הנשיא פוטין ביוני האחרון על החוק האוסר "תעמולה הומוסקסואלית".

לפני שנחתם החוק הלאומי ברוסיה, כוכבי פופ אמריקאים גדולים כמו מדונה וליידי גאגא ניצלו את הופעתם בסנט פטרבורג על מנת לדבר על הבמה נגד החקיקה המקומית שהלכה באותו הכיוון. בחודש שעבר הטיל בית המשפט בסנט פטרסבורג קנס על האמרגנים שקידמו את הופעתה של ליידי גאגא בעיר, תחת הסעיף בחוק הגנת הילד האוסר על תעמולה הומוסקסואלית בפני קטינים.