צ'ארלי קורה דיסני, אחד היורשים של חברת "דיסני", יצא מהארון כגבר טרנסג'נדר. כל זה קורה בזמן שמדינת פלורידה סוערת סביב אישור חוק, המוכר בשם "דונט סיי גיי" ("אל תגידו הומו", בתרגום חופשי), ואוסר על תכנים לימודיים בנושא להט"ב ומגדר בבתי ספר יסודיים. 

חברת דיסני מתמודדת תקופה ארוכה עם ביקורת רחבה מצד הקהילה הגאה מאז הצעת החוק עלתה, זאת משום שלא יצאה מפורשות נגד החוק השנוי במחלוקת ואף תרמה כספים רבים לעמותות התומכות בחקיקה. דיסני ניסתה למזער נזקים ככל הניתן, ערכה ישיבות דחופות בנושא, פרסמה התנצלות והודיעה כי תגביר נראות של להט"ב ובני מיעוטים בסרטים שלה, אבל את הכעס והאכזבה כבר אי אפשר היה לעצור. 

"קמפיין זכויות האדם" (HRC), עמותת צדקה למען זכויות להט"ב, סירבה לקבל מהחברה תרומה בסך 5 מיליון דולר מהחברה ודרשה צעדים משמעותיים יותר, ועובדי החברה פרצו במחאה, עצרו את עבודתם ויצאו מהמשרדים כדי להפגין על מדיניות החברה. מאז האירועים האלה החוק עבר, אושר ונחתם על ידי מושל פלורידה רון דה-סנטיס, ודיסני התחייבה כי תעשה כל שביכולתה לבטל את החקיקה, זאת למרות שנראה כי הנזק התדמיתי כבר נעשה.

צ'ארלי קורה דיסני (צילום: Randy Shropshire, GettyImages)
צ'ארלי קורה דיסני | צילום: Randy Shropshire, GettyImages

כעת מתברר כי באירוע הגאלה השנתי של "קמפיין זכויות האדם", שנערך במרץ בלוס אנג'לס, נכח אדם עם פנים לא מוכרות, אבל ייחוס לא פחות ממדהים - צ'ארלי קורה דיסני, הנין של רוי או. דיסני, שהוא אחיו של וולט דיסני ומייסד שותף של החברה. 

"אשתי, שרי, ואני חברים בקמפיין זכויות האדם כבר יותר מ-20 שנה", מסר בשבוע שעבר אביו של צ'ארלי, רוי פ. דיסני, בהודעה בה הכריז כי יתרום ל"קמפיין זכויות האדם" חצי מיליון דולר ואישר לראשונה שבנם הוא גבר טרנסג'נדר. "שוויון הוא נושא חשוב לנו, במיוחד משום שהילד שלנו, צ'ארלי, הוא גבר טרנסג'נדר וחבר גאה בקהילת הלהט"ב. נשבר לנו הלב אחרי שרון דה-סנטיס חתם על החוק בפלורידה. המאבק לא נגמר ואנחנו נחושים לעשות כל שביכולתנו כדי לעצור את הדבר הזה במקומות אחרים".

צ'ארלי (30), מורה לביולוגיה שגילם בילדותו את "הנסיכה צ'ארלי" בסרט "יומני הנסיכה 2: אירוסין מלכותיים", דיבר לראשונה על הזהות המגדרית שלו בתחילת השבוע עם ה"לוס אנג'לס טיימס". הוא סיפר שיצא מהארון בפני המשפחה כבר לפני ארבע שנים, אבל החליט לצאת מהארון בפומבי עכשיו נוכח החקיקה האנטי-להט"בית בארצות הברית. "אני מרגיש שאני לא עושה מספיק כדי לעזור", אמר. "אני לא מתקשר לסנאטורים או נוקט בפעולות כלשהן, ואני מרגיש שאני יכול לעשות יותר". 

 

צ'ארלי המשיך ושיתף בתחושה שהייתה לו כילד, שמדגישה את ההשלכות ההרסניות שעתידות להיות על החקיקה החדשה. "היו לי מעט מאוד מודלים גאים לחיקוי ובטוח שלא היו לי שום מודלים טרנסג'נדרים", אמר והסביר את החשיבות של ייצוג לא רק במדיה, אלא גם בבתי ספר. "לא ראיתי את עצמי מיוצג באף אחד וזה גרם לי להרגיש שמשהו לא בסדר בי. עכשיו להוסיף על כל זה חוקים כאלה, שילדים לא יוכלו ללמוד על הקהילה שלהם וההיסטוריה שלה בבתי ספר, או להשתתף בתחרויות ספורט, או להשתמש בשירותים התואמים את המגדר שלהם?". 

אחותו של צ'ארלי, יוצרת הסרטים הדוקומנטריים אביגייל, שחשפה בעבר את תנאי ההעסקה של העובדים בדיסנילנד, חגגה את היציאה של אחיה מהארון בטוויטר. "אני מתפוצצת מגאווה היום במה שאחי ואשתו עשו", כתבה. "כל כך גאה, כל כך גאה, כל כך גאה".