מגזין טיימס פרסם לאחרונה את רשימה של מאה האנשים המשפיעות והמשפיעים לשנת 2019. בין השמות ברשימה ניתן למצוא מספר לא מבוטל של אייקונים להט"בים, ביניהם כוכבת "פוזה", השחקנית הטרנסג'נדרית אינדיה מור, וצמד עורכי דין שסייעו בהסרת ההפללה של הומוסקסואליות בהודו. כדי להדגיש את הצד ההופכי, הרשימה הכריזה על נשיא ברזיל הנכנס, ז'איר בולסונארו, "כדגם לגבריות רעילה... נחוש להתסיס מלחמה תרבותית, ואף להחזיר לאחור את ההתקדמות בברזיל בנושא שינוי האקלים".

בנוסף, מופיעות ברשימה דמויות שעמדו מראשית דרכם לצד הקהילה, כמו ליידי גאגא, אריאנה גרנדה והשחקן רמי מאלק, שזכה באוסקר השנה על תפקידו כאייקון הגאה פרדי מרקורי בסרט "רפסודיה בוהמית".

View this post on Instagram

A post shared by IAM (@indyamoore) on

על אינדיה מור, הטרנסית הראשונה (שאינה לבנה) לביים ולכתוב לטלוויזיה. כותבת ג’אנט מוק לטיימס: "כתיבת הדמות אנג’ל הייתה תהליך ריפוי לי ולנשים טרנסיות, שנאלצו לצעוד באותן נעלי פלטפורמה, כמהות לפירורים שהחברה הואילה בטובה לזרוק לעבר בחורות כמונו. אבל המתנה האמיתית הייתה לראות את אינדיה מור מטפסת מנערה במשפחות אמנה בברונקס עד להערכה גדולה על עבודתה כשחקנית ודוגמנית, ועל השימוש בקולה כמרכז לקהילות המודחקות מהן היא באה".

ברשימה מצויים גם עורכי הדין ארונדהאטי קטג’ו ומנקא גורוסוואמי, שסייעו לארגן את הסרת הסעיף בחוק העונשין ההודי האוסר על הומוסקסואליות. החוק הובא להודו בידי הכובשים הבריטים לפני 157 שנה, ומאז נותר על כנו, ונותר החוק ההודי גם לאחר פירוק השלטון הבריטי במקום.

>> 10 חופי הנודיסטים הגאים הכי שווים באירופה

>> "ברחוב אומרים לנו 'איזה בזבוז אתן למין הגברי'"

>> "בחתונה שלי חשבתי שאני זו שצריכה ללבוש את השמלה"

גם יוצר הענק ריאן מרפי מופיע ברשימה. השחקנית זוכת האוסקר ג’סיקה לנג תיארה את מעלותיו: "הקסם הכי גדול ברשותו הוא ההתלהבות הילדותית שיש לו. הנטייה שלו להרפתקאות וגילויים, דמיון חסר גבולות, מוח מבריק וחוש הומור חד". אנשים רבים אחרים שהפגינו סולידריות לקהילה נכנסו לרשימה, ובכך שמו חותם על הנורמליזציה של להט"בים, לפחות בחלקים מסוימים בתקשורת.

View this post on Instagram

A post shared by IAM (@indyamoore) on

View this post on Instagram

A post shared by IAM (@indyamoore) on