>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
יצאו למלחמה בהומואים בכפר
ג'מייקה ממשיכה להצדיק את תדמיתה כמדינה ההומופובית ביותר בעולם: סרטון שפרסם ארגון Jamaican LGBT News (חדשות הלהט"ב של ג'מייקה) מתעד תושבים בכפר גרין מאונטיין שבמחוז קהילת מנצ'סטר אשר בדרום-מערב האי מטילים מצור על בית ובו חמישה גברים אשר לטענתם הם הומואים. החמישה הסתגרו בבית עד שהגיעו כוחות משטרה אשר פינו את התושבים מהמקום – ואז עצרו את החמישה בחשד ל"מעשה סדום".

בעולם. אמנם העונש על "מעשה סדום" באי בג'מייקה הוא "רק" עשר שנות מאסר עם עבודות פרך, אולם הסתה לרצח הומואים היא דבר שבשגרה, הן מצד השלטונות והן מצדם של כלי התקשורת, אמני הרגאיי הפופולריים ואזרחים רבים. על כן הוכרז האי הקאריבי על ידי ארגוני זכויות אדם ברחבי העולם כמדינה ההומופובית ביותר בעולם.

בסרטון, אשר לא ברור מי הקריינית בו והאם מדובר בשידור מתוך מהדורת חדשות בטלוויזיה, נראים תושבים זועמים צרים על הבית, אשר דייריו, לטענתם, השמיעו "הצהרות מדאיגות".

"יש לנו נערים צעירים שגדלים כאן, ומה שהם (ההומואים, ד.ז) רוצים לעשות זה לקחת אותם ולשים אותם בכיוון שונה", אמר אחד התושבים. "בעוד אנחנו יכולים להתמודד עם זה ולא להתכופף עד לרמה מסוימת, הנוער באמת לא יכול לעשות זאת".

יולי: אספסוף ביצע לינץ' וביתר את גופתו של נער בן 17

בחודש שעבר ביצע אספסוף לינץ' וביתר את גופתו של נער בן 17, ככל הנראה הומוף הנוהג להגיע למסיבות בבגדי אישה. במשטרה פתחו בחקירה, אולם פעילי זכויות אדם באי מפקפקים ברצינות כוונותיה של המשטרה, הנוהגת לגלות אדישות לפשעי שנאה הומופוביים.

התקרית אירעה במהלך מסיבה שהתקיימה במונטגו ביי, בירת חבל סיינט ג'יימס שבצפון-מערב האי. הנער, לבוש בבגדי אישה, רקד עם בחור נוסף. לדברי פעילי זכויות להט"ב בג'מייקה, נערים הומואים רבים נוהגים להתחזות לנשים, על מנת שלא יבולע להם, ועל כן ההערכה היא כי מדובר בנער הומו.

אחת הנשים במסיבה זיהתה כי מדובר בנער, וקראה לאנשים נוספים. אחד האנשים במסיבה תפס את הנער, "בדק" את איבר מינו ואישר בפני הנוכחים כי מדובר בנער. ההמון הזועם ביצע בו לינץ', דקר את הנער בכל חלקי גופו ולאחר מכן ביתר את גופתו לחלקים רבים. את חלקי הגופה זרקו הרוצחים אל השיחים.