השבוע התפרסם כי גבר בלתי מזוהה נשפט באיראן תחת אישומים של הומוסקסואליות, אונס וחטיפת שני נערים בני 15. הבחור הוצא להורג בתלייה ב-10 בינואר בעיר קאזרון בדרום איראן. רשת החדשות ISNA מדווחת שבן ה-31 חטף שני נערים בני חמש עשרה ואנס את שניהם. הוא נתבע לפי חוקי השריעה באיראן על הומוסקסואליות, ולא על פדופיליה. לפי חוקי השריעה, הצד האקטיבי בפעילות הומוסקסואלית עלול להיענש ב-100 מלקות, ואילו הצד הפסיבי בעונש מוות. אולם אם הוכח שמדובר באונס, הצד האקטיבי עומד בפני הוצאה להורג, בעוד הצד הפסיבי מוכרז כזכאי.

פעילים לזכויות אדם טוענים שפעמים רבות, בני המשפחה של אחד הצדדים טוענים לאונס. יחד עם זאת, באיראן נהוג לרצות את העונשים מהקל לכבד, וניתן היה לצפות שקודם כל, יישב הגבר המואשם 15 שנות מאסר על חטיפה, ורק לאחר מכן יוצא להורג. במשך זמן המאסר תפתח הזדמנות בפני הנאשם לבאר את הסיפור, ולערער על גזר הדין.

ארגוני זכויות אזרח העלו חשד כי הרשויות מיהרו להוציא אל הפועל את גזר הדין, לפני שהנאשם יוכל לערער במקרה. העו"ד ופעיל לזכויות אדם מחרי ג’פארי מאיראן אמר למגזין הלהט"בי GSN, "אין אנו נותנים אמון בהגינות המשפט".

היא ממשיכה לטעון כי רשויות החוק האיראניות פועלות תוך כדי מניעת מידע מפעילים לזכויות אדם ועורכי דין, ולכן אי אפשר לעשות דבר במקרה. "הקהילה הגאה צריכה להגיב ולהבהיר כי לא מדובר במקרה להט"בי", היא מוסיפה, "זהו משפט על המוניטין של הקהילה הגאה. הומואים אינם חוטפים או פדופילים. זה כה חשוב להבהיר זאת באיראן משום הדעות הקדומות בעניין. הסכנה היא ממשית מאוד".

>> "ממש לא ציפיתי שחיים יציע לי נישואין ככה"

>> המטיילים הגאים האלו יוציאו לכם את העיניים

>> החוצה! הסלבס שהוצאו מהארון בניגוד לרצונם

במידע שהודלף בוויקיליקס ב-2008 נמצא כי "בין 4,000-6,000 הומואים ולסביות" הוצאו להורג מאז המהפכה האיראנית ב-1979.