>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

הפרלמנט הצרפתי (צילום: Franck Prevel, GettyImages IL)
רוב מוחץ בעד. הפרלמנט הצרפתי | צילום: Franck Prevel, GettyImages IL
כמעט ואפשר לברך Félicitations (מזל טוב): האסיפה הלאומית של צרפת, הבית התחתון של הפרלמנט בפריז אישר אתמול (שבת) את הצעת החוק של הנשיא פרנסואה הולנד שתנהיג נישואים בין בני אותו מין ברפובליקה. 249 חברי האסיפה, הנמנים על הרוב השמאלני של הפרלמנט, הצביעו בעד הצעת החוק אל מול 97 מתנגדים ממחנה הימין-מרכז. בעוד תשעה ימים יעלה החוק לאישור סופי בסנאט, הבית העליון של הפרלמנט, שצפוי גם הוא לאשר את החוק.

הצעת החוק "נישואים לכל" (Marriage Pour Tous) זהה כמעט לחלוטין להצעה שהגישה המפלגה הסוציאליסטית של הולנד לפני כשנה, כשהייתה באופוזיציה. הצעת החוק סונדלה בזמנו על ידי ה-UMP (האיחוד למען תנועה עממית), מפלגתו של הנשיא לשעבר, ניקולא סרקוזי.

אלפים מפגינים בעד נישואים גאים בצרפת (צילום: אימג'בנק / Gettyimages)
אלפים מפגינים בעד נישואים גאים בצרפת לפני מספר שבועות | צילום: אימג'בנק / Gettyimages

על פי הצעת החוק, נישואים בצרפת כבר לא יוגדרו "ברית אהבים בין גבר לאישה", אלא "ברית אהבים בין שני אנשים". ההצעה קובעת מפורשות כי זוגות בין בני אותו מין ייהנו מכל הזכויות של זוגות סטרייטים, לרבות הזכות לאמץ ילדים.

סקר: כמעט שני שליש מהצרפתים תומכים בנישואים גאים

בשבוע שעבר נערכה בפריז הפגנת ענק לתמיכה בנישואים בין בני אותו מין, בהשתתפות מאות אלפי בני אדם. במהלך ההפגנה ביצעו שני חברי פרלמנט סטרייטים מהמפלגה הסוציאליסטית, יאן גאלו וניקולא בייס, מחווה יוצאת דופן, כאשר התנשקו לאות תמיכה בהצעת החוק.

המחווה התקבלה בתגובות מעורבות, כאשר לצד המשבחים היו שטענו כי מדובר ב"אקט ילדותי ופרובוקטיבי". על המבקרים נמנים בעיקר הומופובים או כאלה שאינם הומופובים, אך מתנגדים לנישואים בין בני אותו מין.

סקר אחרון שבוצע על ידי Ifop עבור אתר החדשות Atlantico.fr מצביע על תמיכה של 63% מאזרחי צרפת בנישואים גאים. מדובר בעלייה של 3 אחוזים מסקר קודם שבוצע בתחילת ינואר.

>> לראשונה בישראל: כנס פונדקאות לגייז