זו הפעם הראשונה בהיסטוריה שאישה מצרית יצאה מהארון באופן פומבי ומתועד, ותגובות הנגד לא מפסיקות להגיע. בחודש שעבר דליה אל-פג'ל שיתפה בעמוד הפייסבוק שלה עד כמה היא שמחה שאביה, מוסלמי דתי שהביע כלפיה בעבר יחס הומופובי, תומך בה ובבחירה שלה לחיות עם בת זוגה. מבחינתה זה היה רגע אישי עצום, ואת הפוסט היא כתבה בערבית ואנגלית.

הפוסט הופץ ברשתות החברתיות במצרים והגיע לעשרות עלפי אנשים תוך מספר ימים. המתקפות לא איחרו להגיע, פרטיה האישיים נחשפו בציבור, ולבד מערמות של תגובות שנאה והודעות מאיימות, איומי מוות הגיעו אליה ואל משפחתה.

זוג לסביות מצריות (צילום: מתוך פייסבוק)
"אני יכולה לזהות גזענות, בדלנות, איסלמופוביה, ועליוניות לבנה ברגע" | צילום: מתוך פייסבוק

החשיפה הגדולה הובילה לראיון בבאזפיד, אל-פג'ל סכתה לתגובות תומכות רבות, אולם על חלקן הייתה מעדיפה לוותר. כך היא מסבירה בפוסט פייסבוק נוסף שנכתב באנגלית: "אחד הדברים שיותר הטרידו אותי בקריאת התגובות לסרטון בבאזפיד שהופעתי בו, הוא התנגשות התרבויות שהתרחשה בין איסלמופובים פרו-להט"ב ומצרים מלאי שנאה (מוסלמים ונוצרים כאחד). האיסלמופובים תקפו את השונאים המצריים שהם כולם מוסלמים והאיסלאם הוא שורש ההומופוביה (בלי לקחת בחשבון שכל הדתות השמיות מתנגדות להומוסקסואליות, ולכולן פחות או יותר אותו נראטיב להצדיק את הגינוי)".

"מהצד השני", היא מוסיפה, "אותם אנשים שכתבו אלפי הודעות שנאה אמרו שאני 'מעריצה את המערב', ושאיבדתי את זהותי לחלוטין במהלך מסעות ה'אבן-בטוטה' שלי".

>> "בואו בשביל הבולבולים, תישארו בגלל הדרמה"

>> במאית פורנו של גייז מגלה משהו שבטח יפתיע אתכם

אל פג'ל פונה למגיבים האלסמופובים: "אתם לא עושים לי טובה כשאתם יוצאים נגד דת שלמה או כשאתם מגיבים בשנאה", ומוסיפה, "אני יכולה לזהות גזענות, בדלנות, איסלמופוביה, ועליוניות לבנה ברגע. אז בבקשה, אם אתם מתכוונים לתמוך בי בעתיד, אל תערבו את השנאה שלכם בזה. בסופו של דבר, זאת שנאה משני הצדדים, ושנאה לעולם לא תנצח שנאה".