מאט מרפי ומייקל אוסליבן שניהם הטרוסקסואלים מאירלנד, אך מערכת היחסים ביניהם קשורה בעבותות חברות. מרפי רצה להוריש את ביתו לאוסליבן, אך הם גילו שלו יעשה זאת באמצעות צוואה, הם יאלצו לשלם מיסים על סך 50,000 יורו. כדי לעקוף את תשלום המס, וכדי שאוסליבן, שקיבל את הבית כגמול על חברות יוצאת דופן, לא יאלץ למכור אותו כדי לממן את תשלומי המס, השניים החליטו להתחתן.

מרפי פתח את ביתו בפני אוסליבן, מאז שחברו זה לזה לראשונה לפני כשלושים שנה, ומאז התארח אוסליבן, שמעולם לא היה יציב במיוחד מבחינה כלכלית, בביתו של מרפי לתקופות ארוכות. לאחרונה נתגלתה מחלה אצל אוסליבן הפוגעת במאור עיניו. "הוא תמיד דאג לי והוא החבר הכי טוב שלי", מעיד מרפי.


אוסליבן הקדיש את השנים האחרונות לטיפול בחברו הטוב, עבר להתגורר איתו בביתו ודאג לכל צרכיו. "לבסוף", סיפר אוסליבן לתקשורת, "מאט אמר שהדרך היחידה בה הוא יוכל לגמול לי היא להשאיר לי את ביתו. אמרתי לו שזה רעיון נהדר אבל שאצטרך למכור את הבית בגלל מס הירושה הכבד".

>> מחקר חדש חושף נתון מדאיג על גייז ישראלים

>> גאות ושפל: אלו האירועים הגאים הבולטים של 2017

>> כמה כסף אתם מבזבזים על סקס בחודש? יותר משנדמה לכם

בשיחה עם חברה בפאב מקומי בעיירה קאשל, הציעה האישה לאוסליבן כבדיחה, שהוא יכול להתחתן עם מרפי, וכך הגיע אוסליבן להציע נישואים לחברו הקרוב. השניים נישאו במשרדי הרישום בדבלין, וצעדו לעבר המעמד בליווי נבל ואחד עשר עדים. לפי הבדיקות שנעשו עם המשטרה, עו"ד והגורמים הרלוונטיים בנוגע להעברת הרכוש, כולם אישרו לזוג שאכן הכל כשר.