נושא ההורות בקהילה הלהט"בית נמצא בכותרות מזה זמן מה, בין אם בהליכי פונדקאות, באימוץ, או בהורות משותפת והקמת תאים משפחתיים אלטרנטיביים.

ג'ים וקלייר מאוקלנד, קליפורניה, התחתנו לפני שלוש שנים, ומככבים בסדרת רשת חדשה שמלווה אותם בראשית הדרך לאימוץ ילד. שניהם בלונדיניים, רהוטים ויפים, ונראים כאילו לקחו אותם, כמו שהם, מפרסומת לאתר נופש או משחת שיניים, וכל חטאם הוא שנולדו בגופים הלא נכונים – ג'ים נולד כנקבה וקלייר כזכר. השניים כבר השתתפו בעבר בסרט תיעודי על חייהם של טרנסג'נדרים באמריקה, ועכשיו הם עושים את הצעד ההגיוני הבא, ומתעדים את הפיכתם להורים.

אין תמונה
מתעדים את כל התהליך בסדרה חדשה

אין תמונה
פרסומת למשחת שיניים: ג'ים וקלייר

עוד בגאווה:

"אני בן אדם, והתאהבתי באדם אחר", מסביר ג'ים, שחולק גם את סיפור יציאתו מהארון, שהחל כבר כשהיה בן ארבע. "היה לי שיער ארוך, וכולם היו אומרים לי "איזו ילדה יפה", ואני אמרתי לאמא שלי, "אני לא ילדה, אני רוצה להסתפר"". גם סיפורה של קלייר נחשף בסדרה, והיא מספרת על התבגרותה שלוותה במצוקות נפשיות, שהובילו אותה גם לניסיון התאבדות. היא ואחיה התאום, מארק, יצאו שניהם מהארון כנערים, אולם קלייר הרגישה שזהות של גבר הומו אינה עונה על צרכיה. "כשהתחלתי להתלבש בבגדי נשים", היא סיפרה בסרט התיעודי הקודם בו השתתפו, "הרגשתי תחושת שלמות... אפשרות של עצמי חדשה".

"תמיד רציתי משפחה, ולא חשבתי שתהיה לי הזדמנות להקים אותה", אמרה קלייר לאחר פגישה עם נציגה של סוכנות האימוץ, "אנשים יאהבו אותך בגלל מי שאתה... אנחנו צריכים רק שהחברה כבר תגיע לשם". 

תוכלו לצפות בפרק כאן: