>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
אפילו ליוו אותו למקלחת. מייקל לורי
האינקוויזיציה גרסת 2012? צעיר בן 22 ממדינת קרולינה הצפונית טוען כי נכלא ועונה במשך שלושה חודשים וחצי על ידי חברים בכנסייה השנויה במחלוקת "אגודת דבר האמונה". זאת במטרה "לגרש" את ההומוסקסואליות ממנה הוא "סובל". בכנסייה דוחים את ההאשמות על הסף.

בתלונה שהגיש במשטרה, טוען מייקל לורי, כי בין החודשים אוגוסט ונובמבר 2011 הוחזק כאסיר במתחם בגודל של כ-15 מ"ר בעיירה ספינדייל שבמחוז רותרפורד, הוכה ועונה על ידי חברי הכנסייה.

"הם קודם היכו אותי בראשי באגרופים, ואני הייתי שרוע על הרצפה", אמר לורי לרשת אי.בי.סי. "הם החזיקו את ידיי ורגליי למטה ולחצו על החזה שלי, עד שבקושי יכולתי לנשום. הם עשו את זה במטרה לגרש את 'השד' שכביכול גרם להומוסקסואליות שלי. אני חייתי בפחד כל הזמן הזה".

בתלונתו במשטרה טוען לורי כי אנשי הכנסייה השגיחו עליו בכל מקום אליו הוא הלך. "הם אפילו ליוו אותי למקלחת, מחשש שאני מאונן".

הכנסייה: "הוא הגיע אלינו מרצונו החופשי"

בכנסייה דוחים את ההאשמות על הסף, וטוענים כי מדובר בשקרים והשמצות. לדבריהם, לורי הגיע אליהם מרצון, לאחר שנותר ללא קורת גג, כיוון שהוריו זרקו אותו מהבית.

"בכלל לא ידענו שהוא הומו עד שראינו אותו מתראיין לטלוויזיה", אמרה ג'יין וולי, חברה בכירה בכנסייה לעיתון שרלוט אובזרבר. "בסופו של דבר הוא גם עזב מרצונו החופשי, כי הוא חש שאלוהים אמר לו שזה הזמן ללכת".

לא מדובר בהאשמה הראשונה כלפי הכנסייה, שבמשך שנים מואשמת בעינוי והכאת ילדים. "זוהי עוד השמצה בסדרת השמצות שאנחנו נחשפים אליה בעשר השנים האחרונות נגד הכנסייה", אומרת וולי. "זה כבר הגיע למצב שבו שירותי הרווחה מאיימים עלינו שהם יקחו את הילדים שאנחנו מחנכים לאהבת האלוהים".

>> הפרוטוקול: 12 משפטים מעצבנים של סטרייטים