תקיפה הומופובית בבירת איטליה: זוג גייז הותקפו בחודש שעבר בצורה ברוטלית בתחנת מטרו ברומא, אחרי שהביעו חיבה והתנשקו. על פי הדיווח, התוקף חצה את פסי הרכבת, הסתער על בני הזוג, חבט בהם באגרופים ובעט בהם שוב ושוב, תוך כדי שהוא צועק "אתם לא מתביישים בעצמכם?". התקיפה החלה למשוך תשומת לב רבה בכל רחבי איטליה, אחרי שהסרטון המתעד את התקרית הופץ על ידי ארגוני להט"ב מקומיים והגיע גם למהדורות החדשות

המקרה הוביל פוליטיקאים רבים במדינה לקרוא לקידום החקיקה נגד פשעי שנאה באיטליה, שאושרה על ידי הבית התחתון של הפרלמנט בנובמבר בשנה שעברה. אם תאושר גם על ידי הבית העליון של הפרלמנט, הצעת החוק תוסיף לרשימת פשעי השנאה, הכוללים כעת דת וגזע, גם פשעים נגד להט"ב, נשים ונכים. מעל הנאשמים בפשעי שנאה נגד להט"ב ירחף עונש מאסר של 18 חודשים. 

החקיקה הזו לא מוצאת חן בעיני מפלגות הימין הקיצוני ומנהיגי הדת במדינה, אולם בסוגיה זו ישנה הסכמה רחבה בין פוליטיקאים מכל קצוות הקשת הפוליטית. "המתקפה הזו היא עבירה בלתי נסבלת נגד כל הקהילה שלנו", פרסמה בטוויטר ראשת עיריית רומא וירג'יניה ראג'י. "יש לגנות בחריפות את כל צורות האפליה והאלימות".

גם ראש המפלגה הדמוקרטית ניקולה זינגרטי התבטא בנושא ואף ג'ורג'יה מלוני, ראש מפלגת האחים הימנית גינתה בפומבי את המעשה וקראה לענישה: "נותרתי המומה לנוכח האלימות הברוטאלית הזו", פרסמה בעמוד הפייסבוק שלה לצד הסרטונים המחרידים. "התמונות הללו אינן ראויות למדינה מתורבתת". על פי הדיווחים, אם ההצעה תאושר, יוקצה תקציב ייעודי עבור עלויות משפטיות ובריאותיות לשימוש ארגונים הנלחמים באפליה כלפי הקהילה הגאה.

ראשת עיריית רומא, וירג'יניה ראג'י (צילום: Elisabetta Villa, GettyImages)
"עבירה בלתי נסבלת נגד כל הקהילה שלנו". ראשת עיריית רומא, וירג'יניה ראג'י | צילום: Elisabetta Villa, GettyImages