בעוד בישראל הורים לטרנסג'נדרים מבקשים מהחברה ומהמדינה לאפשר להם להחליט עבור ילדיהם ולקבוע מה טוב עבורם, ואף זוכים לכתבות מזדהות ומפרגנות, הזוג ג'ף והילרי וויטינגטון מלמד את העולם מהי הדרך לדעת מה באמת הכי טוב עבור הילדים - להקשיב להם.

סיפורה של משפחת וויטינגטון סוחף את הרשת ועושה כותרות. ההורים הגאים ג'ף והילרי החליטו לשתף את העולם בסיפורה של בתם התינוקת, שגדלה להיות ילד בן 6. בסרטון בן 7 דקות שהועלה ליוטיוב (וגרף כבר למעלה מ-6 מיליון צפיות), מתארים ג'ף והילרי את הדרך של בנם, מהיום בו נולד כילדה, דרך הרגע שלמד לדבר והחל להצהיר שהוא בן ועד להחלטה שלהם כהורים לקבל את בנם ולתמוך בו בצורה מלאה ומעוררת השראה.


ריילנד נולד בשנת 2007 כ"תינוקת בריאה, יפה ומאושרת". ביום הולדת השנה שלה, גילו ההורים כי היא חירשת. לאחר השתלת שתלי קונכיה באוזניה של ריילנד, ריילנד למדה לשמוע ולדבר. ההורים היו בטוחים שהם צלחו את האתגר הקשה ביותר, אך לריילנד היה משהו נוסף לשתף. ברגע שהיא התחילה לדבר, היא החלה להגיד להורים שלה: "אני בן".

 ההורים, שחשבו שבתם עוברת איזה שהוא שלב חולף, התייחסו אליה כאל טום בוי. אך לא עבר זמן רב וריילנד החלה למחות נגד כל סממן נשי. ג'ף והילרי ראו את בתם מתבגרת, ואת ה"שלב" שגורם לה לחשוב שהיא בן רק הולך ומתגבר. העניין החמיר כאשר ריילנד החלה להתבייש בעצמה, והחלה לומר משפטים כמו "שהמשפחה תמות, אני אגזור את שיערי כדי שאוכל להיות בן", ובגיל 5 היא שאלה את הוריה: "למה אלוהים ברא אותי ככה?". 

אין תמונה
צילום: none

זה היה השלב בו ג'ף והילרי לקחו את העניינים לידיים. הם התחילו באמת להקשיב לבת שלהם, ובמקביל החלו לחקור את הנושא ולהתייעץ עם מומחים ולקבל עצות. לא לקח זמן רב עד שג'ף והילרי הבינו שבתם היא בעצם ילד טרנסג'נדר. לאחר שנתקלו בסטטיסטיקה המזעזעת לפיה ילדים טרנסג'נדרים נוטים לפתח נטיות אובדניות במידה והם לא חווים קבלה מצד הקרובים אליהם, ג'ף והילרי החליטו לאפשר לה להיות מה שהיא רוצה - הבן שלהם.

אין תמונה
צילום: none

ריילנד זכה לתספורת חדשה, ואילו הוריו החלו לפנות אליו בלשון זכר, ואף שלחו מכתב מפורט לכל בני המשפחה, חברים ומכרים, בו הם מסבירים את השינוי. "איבדנו כמה... אבל האנשים החשובים באמת נשארו לצידנו. בהתייחס לדברים שהורים מכל העולם צריכים לעבור עם הילדים שלהם, זה כלום", אומרים הזוג בסרטון, "הוא עדיין בריא, עדיין יפה ומאוד מאד מאושר".

ב-22.5 העניקה הקרן ע"ש הארווי מילק לריילנד והוריו את "פרס ההשראה". במהלך הנאום שלו, הודה הילד בן השש להוריו שתמכו בו ואפשרו לו להיות מי שהוא, ולהארווי מילק "שעזר לעולם להיות מקום יפה יותר".

אין תמונה
צילום: none

עוד ב-mako גאווה: