>> הצטרפו לעמוד הפייסבוק

ראדה פרלמנט קייב (צילום: אימג'בנק / Gettyimages)
עוקפת את רוסיה. הראדה בקייב | צילום: אימג'בנק / Gettyimages

אחרי חודשיים בהם יכולה הייתה לנשום לרווחה, נראה שקהילת הלהט"ב באוקראינה שוב מוצאת את עצמה נרדפת. הרפובליקה שלחופי הים השחור עוקפת את רוסיה השכנה בסיבוב, והיא בדרך להפוך למדינה החשוכה באירופה: הראדה העליונה, הפרלמנט בקייב, העבירה אתמול (ג') את טיוטת הצעת החוק 8711, שקובעת עונש של עד חמש שנות מאסר למי שייצא מהארון או יתבטא בזכותה של קהילת הלהט"ב.

>> לחתימה על העצומה הבינלאומית נגד החוק באוקראינה – לחצו כאן

ההצבעה בקריאה שנייה צפויה להתקיים בהמשך החודש, ובקהילת הלהט"ב חוששים כי היא צפויה לעבור ברוב גדול.

קוראים לציבור לחתום על עצומה נגד החוק

בארגון AllOut חוזרים ומבקשים מהציבור לחתום על העצומה הבינלאומית נגד החוק ההומופובי, הקוראת לנשיא ויקטור ינוקוביץ' לטרפד את החוק. "ויקטור ינוקוביץ' הוא היחיד שיש לו את הכח והיכולת לטרפד את החוק הזה", אומרים בארגון. "יש להפעיל עליו כמה שיותר לחץ".

לפני כחודשיים ירדה ההצעה באופן זמני מעל סדר היום, לאחר לחץ מסיבי שהופעל על הנשיא ינוקוביץ', במהלך ביקור משלחת של האיחוד האירופי לבדיקת זכויות האדם במדינה.

החשש הגדול של הקהילה היא כי הבחירות לראדה הגדולה שיתקיימו החודש באוקראינה יובילו דווקא לאישור החוק. יוזמי ההצעה מבהירים כי אין מדובר באיסור על הומוסקסואליות. "ההומוסקסואליות תישאר חוקית", נכתב בדברי ההסבר להצעה. "החוק נועד למנוע עידוד ותעמולה הומוסקסואלית".

>> אלטון ג'ון באוקראינה: "הפסיקו את האלימות כלפי הומואים"