>> לקבוצה שלmako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

ג'נה טלקובה (צילום: צילום מסך מאתר MSNBC)
הפסד שלהם | צילום: צילום מסך מאתר MSNBC
תחרות מיס תבל מתקיימת מדי שנה מאז שנת 1952, ובה מתמודדות מלכות יופי מרחבי העולם על הכתר הנחשק. אולם, נראה כי ארגון מיס תבל, שנמצא כיום בבעלותו של איל ההון דונלד טראמפ, נוקט במדיניות טרנספובית.

בתחרות מיס תבל קנדה, שבה נבחרת הנציגה הקנדית לתחרות הבינלאומית, החליטו להדיח את ג'נה טלקובה, כיוון שעד גיל 14 הייתה כלואה בגוף של נער. "היא לא אישה טבעית", אמרה מנכ"ל הארגון בקנדה, דניס דווילה.

הודחה מהתחרות "ברוח טובה"

ג'נה טלקובה (צילום: אימג'בנק/GettyImages)
אישה אמיתית. ג'נה טלקובה | צילום: אימג'בנק/GettyImages
טלקובה זכתה בתחרות מלכת היופי של ונקובר, העיר בה נולדה. לפיכך, היא נשלחה לייצג את העיר השמינית בגודלה בקנדה, שנמצאת בפרובינציית קולומביה הבריטית.

עם התקרב מועד התחרות, גילה אמר דווילה, סרטון ביוטיוב, בו התברר כי טלקובה התמודדה בשנת 2010 בתחרות מיס אינטרנשיונל טרנסג'נדר (ניתן לצפות בראיון לקראת סוף הסרטון, בתזמון 8:07):

לאחר הצפייה בסרטון שאל דווילה את טלקובה האם היא טרנסג'נדרית, והיא כמובן השיבה בחיוב. בתגובה הודיע לה דווילה כי היא מודחת מהתחרות. דווילה טוען כי הדבר נעשה ברוח טובה, וטלקובה קיבלה את הדחתה בהבנה.

"היא מרגישה כמו אישה אמיתית והיא אישה אמיתית", אמר דווילה לעיתון טורנטו סטאר. "היא לא ציפתה שאנשים יפקפקו בכך. היא קיוותה להשתתף בתחרות, אבל החוקים הם ברורים מאוד – רק מי שנולדה אישה באופן טבעי יכולה להשתתף. אנחנו לא יכולים לעבור על חוקי התחרות. אני רוצה להבהיר: זה שהיא לא יכולה להתמודד לא אומר שהפסקנו לאהוב אותה".

>> הקהילה הגאה נגד צה"ל

>> עומר שריף הבן: "אני הומו ויהודי"

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה